Мінцифри відкрило дані з реєстру дозвільної документації ДАБІ

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

internetua.com

Реєстр містить дані за 2013-2019 рр. у форматі csv

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило на державному веб-порталі відкритих даних Єдиний реєстр дозвільних документів у сфері будівництва Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) України.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив віце-прем'єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Сьогодні, як і обіцяли, відкрили один із найбільш корупційних реєстрів України - будівельний реєстр Держархбудінспекції. Я дуже багато чув легенд про цей реєстр, але повірте, те, що ми побачили, працюючи над відкриттям даних, перебільшило всі погані плітки. Поганий стан даних, явні сліди багаторазового переписування даних, приховування даних... і все це супроводжувалося дуже цікавими коментарями одразу в реєстрі", - написав Федоров.

Він додав, що реєстр містить дані за 2013-2019 рр. у форматі csv. Зокрема, він містить 31 поле з даними про замовників, проектувальників і підрядників із кодами ЄДРПОУ, про авторський та технічний нагляд, характеристики забудови і клас наслідків, а також дані про адресу, кадастровий номер тощо.

"Усе це дозволить забезпечити повну прозорість процесу будівництва та публічний антикорупційний контроль, а також використовувати ці дані для створення та розвитку наявних крутих громадських та комерційних сервісів, на кшталт Monitor.Estate, Nora або "Мапа реновації" тощо. Наприклад, тепер є можливість перевірити наявність дозволу на будівництво в твоєму районі, перевірити, хто будує чи має довгобуди вже, подивитися експертну організацію та її історію", - зазначив Михайло Федоров.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України опублікувало реєстр боржників, до якого наразі ввійшли понад 1,7 мільйона жителів країни.

 

Loading...