Грузія хоче створити аналог "нормандського формату" для переговорів з РФ щодо Осетії та Абхазії

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі

Sputnik-Georgia

"Женевський" та "празький" формати грузинська влада назвала "технічними"

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила про потребу створити ще один формат переговорів, який буде схожий на "нормандський" для вирішення питання з Росією щодо окупованих Осетії та Абхазії.

Про це вона заявила в інтерв'ю Першому грузинському телеканалу.

За її словами, Грузія застрягла в технічних форматах, оскільки бюрократи не приймають ті політичні рішення, які очікують інші.

"Ми застрягли в цих технічних форматах, які продовжуємо вести, однак нічого не змінюється. З самого першого дня я зажадала попрацювати над тим, щоб надати і повернути Женевському формату політичний масштаб, тому Женева починалася як політичний рівень, а потім опустилася до нинішнього технічного рівня", - сказала Зурабішвілі.

Також вона вважає, що з міжнародною спільнотою слід працювати для того, щоб постійно нагадувати їй про конфлікт з Росією.

Саме тому президентка Грузії переконана, що слід створити новий корисний формат перемовин, на зразок "нормандського".

"Наприклад, якщо з'явиться така можливість, то це може бути щось на зразок "нормандського формату", в якому Грузія була б представлена ​​разом зі своїми партнерами, так як нам не під силу вести переговори поодинці. Для того, щоб переговори були ефективними, сторони не повинні бути в нерівній ситуації, в якій ми в іншому випадку опинимося. Нам потрібна ця підтримка. Тому і Україна бере участь в такому форматі, а не входить в прямі відносини", - додала Зурабішвілі.

Водночас нинішні формати перемовин вона теж назвала потрібними, адже альтернативи поки не існує.

Нагадаємо, раніше, 25 листопада, учасники акції протесту пікетували ресторан у Тбілісі, в якому вечеряла президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Вони звинуватили президента в тому, що її "не цікавить політична криза в країні", раз вона "спокійно вечеряє у двох кроках від акції протесту опозиції".

Loading...