Гончарук "дерибанить" надра для Зеленського

Чорновол Тетяна
Чорновол Тетяна

Українська журналістка та громадський діяч, народний депутат України VII скликання

Володимир Зеленський і Олексій Гончарук, фото

З відкритих джерел

Олексій Гончарук, перед призначенням на посаду прем'єр-міністра України, 2015 року працював у команді тодішнього міністра екології Ігоря Шевченка та допомагав "шефові" "дерибанити" надра України.

Про це пише Тетяна Чорновол на своїй сторінці у Facebook.

Зеленський і "дерибан" надр. Трусить аж до США.

Перед призначенням прем’єра Гончарука я попередила, що той сформувався "як політик" у школі "дерибану" надр. Тобто, працюючи в команді міністра екології Шевченка в 2015 році, він допомагав шефу відчужити для афериста-корупціонера Онищенка-Кадирова майже увесь Чорноморський шельф (не довели схему, бо перешкодив Яценюк).

Я попереджувала, що ця школа "дерибану" з Гончаруком назавжди… І що ми маємо в результаті? Успіхів уряду "нуль", зате Гончарук знову "дерибанить" надра для шефа.

Тільки вказівки для кого "дерибанити" дає новий шеф – Зеленський…

А тепер розкажу особливо епічну історію в цьому контексті. До неї привернув мою увагу депутат "Слуги народу" Олексій Устенко, який посмів патякати в прямому ефірі, що Україна "спровокувала" агресію Росії в Криму "мовним питанням"… Мені просто стало цікаво, що це за "патякало"?…

Виявилося, що це член енергетичного комітету ВР, лобіст прямих поставок газу з Росії… А ще, це глупувате дитинча серйозної акули бізнесу – Олега Устенка, який представляє в Україні інтереси американського інвестора харківського походження – такого собі Майкла Блейзера. А ще, цей же Олег Устенко з 28 травня призначений радником президента Зеленського.

Після цього призначення Устенко старший і розгорнувся: прилаштував своє дитинча в прохідну частину списку "Слуги народу" і почав "дерибан" надр для свого американського шефа Майкла Блейзера. Невдовзі бізнес-структура Блейзера отримала ліцензію на ласу ділянку для видобутку газу нижче ринкової ціни. Адже, на цю саму ділянку одночасно подавався державний "Нафтогаз" і пропонував вищу ціну, але програв. Це публічно відома інформація. Про це заявляє Коболєв і зараз судиться з цього приводу.

Технічно, "дерибан" (виграш в конкурсі) був проведений таким собі Романом Опімахом – багаторічним лобістом інтересів Блейзера, який входив в комісію, що відбирала переможців.

За "хорошу" роботу Опімах зараз призначений керівником Держгеонадр в Міністерстві енергетики, що очолює багаторічний друг і партнер прем’єра Гончарука – Оржель. Опімах сам не чужий Гончаруку. Вони – Гончарук, Оржель, Опімах – були однією командою всі останні роки.

До речі, лобізм інтересів американського інвестора обурив не лише "Нафтогаз", а й викликав ревнощі українського інвестора "зелених" - Коломойського. Але та сама команда постаралася задобрити спонсора Зеленського – нещодавно спалахнув скандал, як Оржель та Опімах віддали на фейковому конкурсі за мізерною ціною (вкрай мізерною – трохи більше мільйона грн) ліцензію на добуток газу фірмі "Надра Карбон".

Ця фірма належить батькові міністра оборони Андрія Загороднюка – Павлу Загороднюку, який також є членом наглядової ради "Укрнафти" від міноритарного акціонера Коломойського. Отже, "надрова" команда прем’єра Гончарука за короткий період показала, що готова "дерибанити" надра в різних векторах.

Що правда, є в мене підстави вважати, що в конкретних випадках конкретний вектор вказується Президентом Зеленським. Це зовсім не та історія, що цар - хороший, а бояри – падлюки. Адже, в усіх брудних історіях ниточки тягнуться до радників Зеленського, до очільників офісу Президента чи відразу до Коломойського.

З Коломойським тему не буду розкривати – без того все зрозуміло.

А з Блейзером поясню. Наприклад, вказівку стосовно інтеграції команди лобістів американського інвестора Блейзера (Устенків та Опімаха) у владні структури, а також вказівку на збагачення "інвестора" за рахунок державних ресурсів дав особисто Зеленський. Тут немає сумніву… Адже лобісти Блейзера пролізли у владу після того, як американську делегацію на інавгурацію Зеленського очолив міністр енергетики США Рік Перрі – партнер Блейзера в США.

Перрі підтримав Зеленського 20 травня, а вже 28 травня керівник фонду Блейзера Олег Устенко став радником Зеленського. Ще кілька тижнів і його син був поданий у списки "Слуги народу", його шеф отримав ласу ліцензію, а державний "Нафтогаз" послали "на три літери"…

До речі, згаданий вище міністр енергетики США зовсім нещодавно загримів у себе в США у відставку. Повірте, це пов’язано як з імпічментом Трампу, так і з лобізмом в Україні. Скандал один на дві країни, але у нас, звісно, ні відставок, ні імпічменту…

(На фото нинішній керівник Держгеонадр Опімах лобіює бізнес Блейзера ще в 2017 році).

Нинішній керівник Держгеонадр Опімах лобіює бізнес Блейзера ще в 2017 році Фото: facebook.com/tchornovol

Тетяна Чорновол

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...