Головна вимога "Опозиційної платформи – За життя" проведення всеукраїнського референдуму, – Королевська про впровадження ринку землі

Наталія Королевська

"Без всеукраїнського референдуму недопустимо приймати рішення про подальшу долю української землі"

"Опозиційна платформа – За життя" наполягає на тому, що тільки після проведення референдуму щодо ринку землі, відповідний законопроєкт можна підтримувати у Верховній Раді. 

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK розповіла народна депутатка Україна, фракція "Опозиційна платформа – За життя" Наталія Королевська.

Вона зазначила, що сьогодні о 15 годині буде відбуватись зустріч робочої групи перед засіданням аграрного комітету, де депутати від "Опозиційної платформи – За життя" перевірять наявність всіх поправок, які вони подавали.

"Ми всі пам'ятаємо, що минулого тижня аграрний комітет вночі хотів фальсифікувати своє рішення і 90% поправок, які подавали депутати "Опозиційна платформа – За життя", були виключені... Ми подали заново всі поправки і сьогодні комітет повинен представити фінальний варіант таблиці, яка вже буде підготовлена до другого читання і до розгляду комітету, де повинні бути враховані всі наші поправки", – сказала Королевська.

За її словами, головна вимога "Опозиційної платформи – За життя", що тільки після проведення всеукраїнського референдуму можна приймати рішення про подальшу долю української землі.

"Ми наполягаємо на тому, щоб наші поправки про проведення всеукраїнського референдуму були включені в текст законопроєкту і щоб вони окремо розглядалися в залі. Ми наполягаємо на тому, щоб всі вони були підтримані комітетом, тому що без всеукраїнського референдуму депутатам, більшість яких ніхто не знає і ніхто не бачив, сьогодні приймати рішення про подальшу долю української землі не допустимо", – наголосила народна депутатка.

Також Наталія Королевська зауважила, що депутати від "Опозиційної платформи – За життя" представили документи і звернулися до ДБР, НАБУ, НАЗК тому, що у голови аграрного комітету Миколи Сольського є конфлікт інтересів і він не має права проводити засідання комітету.

"Ну і як ми бачимо, що після такого процесуального звернення минулого тижня сьогодні починаються всі ці переслідування, утиски, відкриття кримінальних справ. Ми вважаємо категорично недопустимим в такий спосіб сьогодні проводити політичну боротьбу. Це старі методи переслідування опонентів", – прокоментувала Королевська.

Нагадаємо, що голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що влада не має права відкривати ринок землі без всеукраїнського референдуму.

До слова, 13 листопада парламент у першому читанні проголосував за законопроект № 2178-10, що передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Президент Володимир Зеленський запропонував провести референдум щодо можливості продажу української землі іноземцям.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що всеукраїнський референдум про ринок землі може бути проведено раніше 2024 року, але після того як закон про ринок землі буде ухвалено у другому читанні.

Премьер-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що ринок землі в Україні планують відкрити 1 жовтня 2020 року.

Loading...