Арахамія: Якщо ми почнемо розгляд законопроєкту про землю, то заблокуємо парламент на кілька місяців

Давид Арахамия/liga.net

"Для того, аби розблокувати процес, ми вирішили поспілкуватися"

Якщо ми поставимо на розгляд Верховної Ради законопроєкт про ринок землі, де буде навіть 2500 правок, то заблокуємо роботу парламенту на невизначений термін.

Про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради, який транслювався в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK, заявив голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія.

За його словами, якщо почати розгляд законопроєкту, то далі не можна зупинитись – треба дійти до кінця.

"Тому зараз фактично відбувається блокада. Для того, аби розблокувати процес, ми вирішили поспілкуватися. Я запропонував перенести роботу в підкомітет, бо меморандум - це акт доброї волі, він не має юридичної сили. Якщо потім ми не домовимося і зайдемо в клінч, я розглядаю найгірші сценарії, тоді всі будуть одне одного оскаржувати в суді, тоді треба переміщуватись в юридичну площину. А в юридичній площині правильним інструментом є підкомітет. Тоді я кажу: давайте перенесемо це з робочої групи в підкомітет, бо рішення підкомітету має юридичну силу, його можна оскаржувати чи приймати. В тому була моя пропозиція", – розповів Арахамія.

Журналістка поцікавилася, чи буде розглянутий земельний законопроєкт після нового року, чи це буде "довга пісня"? У відповідь він сказав, що зараз виглядає, що це буде "довга пісня".

"Ми плануємо діяльність парламенту, і якщо ми поставимо одразу, то ми заблокуємо на невизначений строк. Це не можна, ми просто під ризик ставимо країну. Ми вже знаємо, якщо навіть буде 2500 правок і люди в залі будуть наполягати, то це точно два сесійні місяці роботи парламенту, коли він буде розглядати тільки один законопроєкт", – констатував Давид Арахамія.

Нагадаємо, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

Увесь цей час під стінами Верховної Ради протестували аграрії. Окрім того, протести відбувалися у семи регіонах країни. Зокрема, люди перекривали автомагістралі.

Loading...