Ґвалтування і замовчування: Японська дівчина показала усьому світу, як треба поводитися

The Asahi Shimbun
The Asahi Shimbun

Японське щоденне видання

Японська журналістка Сіорі Іто на виступі у Раді Європи Facebook

Позов японської журналістки Сіорі Іто, яка не побоялася подати до суду за зґвалтування, викликав резонанс в суспільстві. У мережі вона піддається цькуванню з боку "наближених до влади експертів", які встали на захист обвинуваченого. Увагу суспільства привернула заява обвинуваченого, зроблена після вироку.

Про це пише The Asahi Shimbun.

У зв'язку з тим, що журналістка Сіорі Іто (Shiori Ito) подала до суду на колишнього журналіста TBS Норіукі Ямагуті (Noriyuki Yamaguchi), Токійський районний суд визнав, що останній вчинив стосовно Іто, яка випила спиртне і втратила свідомість, дії сексуального характеру без її згоди. Згідно з вироком у якості компенсації обвинувачений зобов'язаний виплатити постраждалій 3,3 мільйона єн (близько 700 тис грн. - Ред.).

Спочатку Ямагуті був звинувачений у зґвалтуванні, проте через брак підстав кримінальну справу порушено не було.

Для кримінальної справи прокурору потрібні вагомі докази, однак у цивільному суді рішення виноситься у відповідності з правдоподібністю свідчень обох сторін. Районний суд відкинув заяви Ямагуті про домовленість з Іто й постановив: "У важливих місцях були присутні нелогічні моменти, крім того, є кілька розбіжностей з об'єктивними обставинами".

Ямагуті оголосив про апеляцію, проте під час пресконференції після вироку він зробив заяву, якою не можна нехтувати. Він спробував виправдатися, процитувавши слова присутньої на засіданні дівчини, яка заявила, що справжня жертва не буде посміхатися під час слухань у справі.

Тобто він хоче сказати, що правильна поведінка потерпілої особи — це перебування в пригніченому стані і з болем у грудях.

Подібні спотворені уявлення заганяють у кут людей, які намагаються жити, незважаючи на жорстокі травми.

Коли хтось, набравшись мужності, робить визнання, його починають звинувачувати в тому, що він також не без гріха. І це завдає ще більшої травми. Люди, які постраждали від сексуального насильства, крім цього гіркого досвіду, також страждають від того, що їм складно розповісти правду.

По всьому світу наростає рух, який намагається розірвати це порочне коло і позбутися від зла. Типовий представник — рух #MeToo. У зв'язку з критикою щодо виправдувальних вироків у справах про сексуальні злочини у цьому році в Японії стартував рух FLowerDemo проти сексуального насильства і приховування правди. Він почав поширюватися по всій країні. Немає сумнівів у тому, що дії Іто, яка розкрила своє ім'я і показала обличчя, підтримали багатьох постраждалих.

Тим часом Іто піддається неадекватним нападкам в мережі. Наближені до влади експерти встали на захист Ямагуті, який написав книгу про прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе. Консервативні журнали опублікували статті, в яких низько відгукнулися про особисті якості Іто.

У свою чергу, суд постановив: "Іто розповіла про свій досвід для того, щоб виправити юридичну і соціальну ситуацію навколо жертв сексуального насильства". Він визнав, що вона діяла на благо суспільства. Заяви Ямагуті про наклеп були відкинуті.

Незважаючи на різні перешкоди, ставлення до злочинів на сексуальному ґрунті стає суворішим. Позаминулого року в кримінальне право були внесені поправки, що посилили покарання. Обговорюється подальший перегляд відповідних законів. Також зміцнюється система підтримки та консультування. Необхідно ще більше конкретизувати цей рух і захищати гідність потерпілих. Це найважливіше завдання, що стоїть перед японським суспільством.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...