live

У Рівному міськрада заборонила ЛГБТ-марші

Міська рада Рівного Суспільне

В "Amnesty International Україна" назвали це рішення "передноворічним божевіллям"

Міська рада Рівного на свій сесії 24 грудня більшістю голосів заборонила проводити ЛГБТ-марші на території міста.

Про це повідомляє Суспільне.

Зазначається, що розгляд питання про заборону проведення маршів ЛГБТ-спільнот та інших заходів, що стосуються пропаганди одностатевих стосунків, на сесії Рівненської міської ради ініціював голова бюджетної комісії та депутат від "Свободи" Олег Карпяк.

У проєкті рішення автори посилаються на "ст. 3 Сімейного кодексу України, підстави, на яких створюється сім’я, не мають суперечити моральним засадам суспільства".

У ньому йдеться про те, щоб "заборонити на території м.Рівне пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих "маршів рівності", "прайдів", "фестивалів квір-культури" тощо, що проходять в місцях масового дозвілля сімей з дітьми", а також пропонувати "унеможливити" проведення публічних кампаній і заходів, які "складають загрозу інституту сім’ї як складовій стратегії національної безпеки України".

Контроль за виконанням рішення доручили комісії з питань захисту суспільної моралі Рівненської міськради.

Нагадаємо, 31 жовтня міська рада Чернівців прийняла схоже рішення. Після цього організація "Демократична сокира" на знак протесту надіслала заявку на проведення 365-ти заходів із буцімто участю представників ЛГБТ-спільноти.

Директорка правозахисної організації "Amnesty International Україна" Оксана Покальчук, коментуючи це рішення заявила, що воно яскравий приклад того, як передноворічне божевілля може стосуватися не лише масової біганини за подарунками і продуктами, але й повністю протиправних рішень місцевої влади.

За її словами, автори проєкту рішення посилаються на ст. 3 Сімейного кодексу України: "підстави, на яких створюється сім’я, не мають суперечити моральним засадам суспільства", але воно не має щонайменшого відношення до будь-яких запланованих мирних заходів ідея яких, – захист прав і свобод людини.

Вона наголошує, згідно зі ст. 39 Конституції України, обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання може встановлюватися судом (!!!) відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку – з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

"Рішення міської ради в Рівному – це пряме порушення прав і свобод людини. І я закликаю місцевих депутатів/-ок скасувати це рішення та припинити ганебну дискримінацію людей за ознаками сексуальної орієнтації й гендерної ідентичності", – наголошує Оксана Покальчук.

 

Loading...