Новини » Події Читать эту новость на русском

Суд в РФ на півроку пом’якшив вирок усім фігурантам справи "першої групи Хізб ут-Тахрір"

Фігуранти справи "першої Сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір" Ґрати

На засіданні були присутні міжнародні спостерігачі з Нідерландів та Єсросоюзу, а також представник посольства США

Верховний суд РФ в апеляції на півроку пом’якшив вирок Північно-Кавказького окружного військового суду усім фігурантам справи "першої Сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір".

Про це повідомляють Ґрати.

Зокрема, Теймур Абдуллаєв засуджений до 16 з половиною років ув’язнення, Узеір Абдуллаєв – до 12 з половиною років, Рустем Ісмаїлов – до 13 з половиною, Еміль Джемаденов і Айдер Саледінов – до 11 з половиною років колонії суворого режиму.

За даними Радіо Свобода, на засіданні були присутні міжнародний спостерігач з Нідерландів Тіман Каувін, представник посольства США Софія Будай та міжнародний спостерігач з Євросоюзу Каміла Ласкевіч.

Також у залі суду і на вулиці було близько 70 активістів. Фігуранти справи брали участь в засіданні по відеозв’язку: з СІЗО Таганрога і СІЗО-5 Ростова-на-Дону.

12 жовтня 2016 року в Криму було проведено обшуки у п’яти мусульманських сім’ях. В результаті обшуків було затримано п’ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі в забороненій в Росії і анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір": Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова.

Нагадаємо, раніше Європейський союз засудив рішення російського суду щодо ув’язнення шістьох кримськотатарських активістів, фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" та висунув вимогу звільнити активістів.

Також Amnesty International визнала кримського активіста Мустафаєва, одного з фігурантів справи, "в'язнем совісті".

Loading...