Не раніше травня-червня: Посол України в Італії спрогнозував, коли пройде апеляційний суд у справі Марківа

Віталій Марків

Марків демонструє волю і бажання йти до кінця

Розгляд апеляційної скарги на рішення італійського суду, який засудив нацгвардійця Віталія Марківа до 24 років ув’язнення, відбудеться не раніше травня-червня наступного року.

Про це повідомив "Укрінформу" надзвичайний і повноважний посол України в Італійській Республіці Євген Перелигін.

За його словами, після того, як захисники Марківа та Україна подали апеляцію, в апеляційного суду Ломбардії є час визначити процедуру.

За очікуваннями вона буде визначена десь у середині січня. Саме тоді стане відомо, коли збереться апеляційний суд, коли будуть відібрані присяжні і коли будуть призначені два судді.

Євген Перелигін каже, якщо так відбудеться, то необхідна кількість засідань, які мають передувати рішенню, завершиться протягом 4-5 місяців, так показує практика.

"Тобто при позитивному розвитку всього цього процедурного питання будемо мати травень-червень", – вважає посол.

Пояснюючи суть апеляційного розгляду, Євген Перелигін зазначив, що на суді будуть тільки адвокати. Оскільки апеляційний суд не розглядає справу по суті, а лише з точки зору, чи були помилки в суді першої інстанції, чи були взяті до уваги всі докази, чи було надано адекватну увагу, чи вони десь не схибили

Він також заперечив можливість дорозгляду справи на цьому етапі.

"З огляду на процедурні питання та кримінально-процесуальний кодекс, судом першої інстанції все розслідувано. І тепер на етапі апеляції або наступної третьої касації справа вже не дорозслідується. Навіть якщо виникнуть нові обставини. Ці суди розслідують тільки правильність роботи першої інстанції", – заявив посол України в Італії.

Дипломат також розповів, що до Віталія Марківа є доступ консульства, ним опікуються його родичі та українська громада. Також у нього не було скарг на утримання чи на здоров’я.

"Навпаки, він демонструє волю і бажання йти до кінця", – сказав посол України в Італії Євген Перелигін.

Нагадаємо, 12 липня суд Італії засудив до 24 років ув'язнення нацгвардійця Віталія Марківа, звинуваченого у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. При цьому італійський прокурор вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення. Цей вирок будуть оскаржувати.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа. 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу.

Також повідомлялося, що за даними New York Times італійський суд у справі нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі в зоні АТО у 2014 році, у своєму рішенні використав матеріали російської пропаганди.

 

 

Loading...