Медведчук обговорив з головою Держдуми РФ Володіним реалізацію міжпарламентського об'єднання заради миру

Мова йшла про об'єднання зусиль депутатів

У Державній Думі РФ відбулися переговори голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата, голови депутатського об'єднання Верховної Ради України "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція" Віктора Медведчука з головою Держдуми В'ячеславом Володіним.

Згідно з повідомленням на сайті Держдуми, мета минулих переговорів, за словами Володіна, — реалізація формату парламентського виміру, у рамках якого будуть обговорюватися проблеми, які хвилюють народи Росії та України.

"Мова йде про реалізацію Мінських домовленостей в рамках "нормандського формату". Це питання було основним, ми його обговорили і домовилися, що наступна зустріч буде у ширшому складі як з російського боку, так і з боку наших колег з парламенту України", — сказав він.

Голова Держдуми сподівається, що об'єднання зусиль депутатів дозволить їм краще розуміти один одного. "Нам вкрай важливо, щоб ситуація не тільки нормалізувалася, але й були виконані Мінські угоди",   — заявив він, нагадавши, що саме виходячи з цього завдання було розпочато діалог.

"Ми постараємося зробити все, щоб реалізувати через парламентський вимір обговорення питань, які хвилюють всі європейські країни і нас", — зазначив Володін.

Своєю чергою, Медведчук повідомив, що ідею парламентського виміру в цьому питанні він вважає стратегічною, "тому що сьогодні для України мир на південному сході – це головне завдання". Реалізації Мінських угод в рамках "нормандського формату" чекають люди", — підкреслив він.

Медведчук повідомив, що Міжфракційне депутатське об'єднання Верховної Ради України "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція" було створено місяць тому.

"Парламенти цих країн можуть внести свою лепту у виконання Мінських угод, посприяти "нормандському формату" в пошуку і реалізації мирних ініціатив", — вважає він. Також він відзначив особливу роль Верховної Ради в реалізації Мінських угод, оскільки саме від неї залежить прийняття законів, що лежать в основі політичної частини угод. Взаємодія парламентарів чотирьох країн буде мати велике значення, вважає Медведчук.

Зустрічі в розширеному форматі між парламентаріями України і Росії, а також Франції та Німеччині відбудуться, за словами Медведчука, в найближчі місяць-півтора, "і потім, я думаю, ми зустрінемось всі разом для того, щоб не просто обговорювати, а дискутувати і пропонувати реальні, конкретні шляхи до реалізації головного".

Володін підкреслив, що в рамках такої взаємодії парламентарі намагатимуться зробити все, щоб були реалізовані угоди.

"Ще більш важливо, щоб у нас відбувся діалог. Коли є діалог, з'являється довіра один до одного. До сьогоднішнього дня цього діалогу не було", — нагадав він. Відновлення взаємодії буде важливим кроком на шляху розвитку відносин і пошуку рішень, вказав Володін.

Медведчук підкреслив, що також виступає за відновлення діалогу парламентів Росії і України в ім'я інтересів громадян обох країн.

"Ми вважаємо, що всі здорові сили повинні об'єднатися у вирішенні цього завдання і через діалог та пошук рішень вийти до мирного врегулювання", — додав Володін.

Раніше представники "Опозиційної платформи – За життя" звернулися до президента Росії Володимира Путіна з пропозицією створити міжпарламентський формат "нормандської четвірки". Президент Росії підтримав ініціативу української сторони і доручив опрацювати це питання голові Державної Думи В'ячеславу Володіну.

Loading...