Населення може отримати платіжки на 300-400 грн менші вже в грудні, – Гончарук

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. Урядовий портал

"У грудні на ринку ціна на газ складає 5132 грн. Сьогодні у тарифі для людей "сидить" ціна на газ 7482 гривні"

Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє місцевій владі, при розрахунку ціни за опалення, врахувати ринкову ціну на газ. Це означає, що вже в грудні споживачі можуть отримати в своїх платіжках меншу цифру на 300-400 гривень.

Про це під час засідання Ради розвитку регіонів та громад, яке транслювали в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK, заявив Олексій Гончарук прем'єр-міністр України

Він зауважив, що за підрахунками в Україні є 15 мільйонів домогосподарств і приблизно 65% з них мають індивідуальне опалення.

"Що це означає? Це означає, що зусилля команди президента, зусилля центральної влади в тім, щоб ціна на газ була мінімальною, вже відчутні для людей. Тобто, те що можна було зробити на центральному рівні, щоб ціна на газ на ринку була мінімальною, це все зроблено і це вже зараз відчуває значна частина нашого населення", – сказав пан Гончарук.

Водночас, за словами прем'єра, 35% населення зараз використовують централізоване опалення, тобто газ використовується теплокомуненерго для створення тепла і люди купують не сам газ, а тепло.

"У грудні на ринку ціна на газ складає 5132 грн. Це значно нижче аніж в 4 кварталі минулого року. З чого складається платіжка. Це ціна газу на 75%, ще є транспортування та інше, але це не так відчутно. Сьогодні у тарифі для людей "сидить" ціна на газ 7482 гривні. Тобто тариф розрахований на основах минулорічних цифр... Ми сьогодні прийняли постанову, яка дозволяє вам на місцях врахувати цю ринкову ціну на газ. Фактично ви можете відкоригувати те, що люди отримають у свої платіжці на різницю між ринковою ціною і тою, яка зараз закладена в тарифі. Це право, ми не зобов'язуємо вас це робити. За нашими розрахунками, президент просив бути максимально конкретним про цифри та строки, вже в грудні, якщо правильно здійснити це нарахування, людина може отримати в своїй платіжці цифру на 300-400 гривень меншу. Це дуже відчутно. Це те заради чого потрібно "напрягтися", – звернувся до присутніх Олексій Гончарук.

Нагадаємо,  20 грудня представники Єврокомісії, України та Росії досягли остаточної домовленості у принципових позиціях щодо транзиту російського газу через українську територію для європейських споживачів.

У суботу, 21 грудня, міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель заявив, що договір по газу між Україною і Росією включає транзитний договір на п'ять років з можливістю пролонгації договору на десять років.

Окрім цього, Україна оприлюднила протокол зустрічей представників Європейського Союзу, України та Російської Федерації, а також компаній цих країн, які відбулися у Берліні та Мінську 19 і 20 грудня.

Також виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко зазначив, що у протоколі зустрічей представників Європейського Союзу, України та Російської Федерації, а також компаній цих країн щодо транзиту газу не згадується питання повернення активів "Нафтогазу", що залишилися на території анексованого Кримського півострова.

Водночас глава українського уряду Олексій Гончарук заявив, що протягом зими 2019/2020 ціна на газ зростати не буде завдяки газовим домовленостям між Україною та РФ.

Loading...