live

Зеленський підписав закон про надання притулку бездомним

president.gov.ua

Законопроєкт було зареєстровано у Раді попереднього скликання

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про внесення змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (щодо надання притулку бездомним особам). Про це йдеться на сайті Верховної ради.

"23.12.2019 Повернуто з підписом Президента", - написано у карточці законопроєкту.

Як зазначається законопроєкт розроблено для спрощення доступності та належної якості соціальних послуг для бездомних осіб. Окрім цього, законом планується розширення переліку надавачів соціальних послуг на рівні громади та на рівні регіону відповідно за принципами субсидіарності та децентралізації, а також удосконалення процедур та умов надання адміністративних послуг.

Законопроєктом пропонується відмінити дискримінаційні норми відносно:

- прив’язки реєстрації в Центрі обліку для бездомних осіб до надання лише соціальної послуги "Надання притулку";

- заборони недержавним надавачам соціальних послуг створювати спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту для бездомних громадян.

Автори законопроєкту очікують, що документ надасть такі новації:

- забезпечення передумов для розширення переліку соціальних послуг, які отримують бездомні громадяни;

- врахування можливостей місцевих громад у наданні соціальних послуг для бездомних;

- залучення недержавних неприбуткових організацій до реалізації регіональних та місцевих програм у сфері надання соціальних послуг для бездомних громадян;

- розширення застосування соціального замовлення як ефективного механізму фінансування надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано ще у Верховній Раді поперднього скликання, 28 січня, 2016 року. Ухвалений в цілому документ нардепами Верховної Ради IX скликання. За це проголосували 343 парламентарі. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав документ 17 грудня.

Раніше повідомлялося, що у місті Нікополь Дніпропетровської області бездомні живуть в саморобному укритті, яке вони побудували з целофанових відходів та гілок.

Loading...