Із Росією можна було домовитись про транзит газу на 10 років, а не на 5, – Шуфрич

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

"Це результат безвідповідальної політики, яка дозволила побудувати "Південний потік–2"

Те, що вдалося домовитись про нову угоду з РФ про транзит газу в Європу, – це добре, але можна було досягти кращих умов для України. 

Таку думку під час інтерв'ю в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич.

Ведучий програми поцікавився, чи приємна новина для народного депутата, що все-таки вдалось підписати договір з Росією про транзит газу. Нестор Шуфрич відповів, що це все ж таки краще, ніж взагалі нічого. Однак він зауважив, що договір погіршив умови для України.

"В наступному році буде на третину менше, а в 2021 році в два рази менше, ніж це було в попередні всі роки незалежності – оце якраз результат безвідповідальної політики, яка дозволила побудувати "Південний потік–2" і початок "Північного потоку–1", а потім "Північного потоку–2", який, як би хто зараз не робив спротиву, все ж таки буде побудований", – зазначив Шуфрич.

Окрім цього, він звернув увагу на цікавий збіг продовження транзиту газу і терміну президентства Володимира Зеленського. За його словами, тут йому згадується фраза маркізи Помпадур про те, що після нас хоч потоп.

Зокрема, ведучий сказав, що, можливо, це максимальний термін, на який погодилась РФ. На що Нестор Шуфрич наголосив: абсолютно переконаний в тому, що саме зараз Росія була в такій ситуації, що можна було б домовитись про десятирічний контракт.

"Європа була дуже налякана, що під час будування "Північного потоку–2" буде дефіцит газу і різко підніметься ціна. Враховуючи, що треба буде більше імпортувати із Африки і США. Тому фактично Європа дотиснула Росію погодитись на цей п'ятирічний термін як компромісний, тому що дійсно, європейцям – це добре, а нам краще ніж нічого, але в принципі можна сказати, що влада задовольнила Україну на свій термін присутності при владі. На жаль, я змушений це констатувати і це є, безперечно, фактом", – прокоментував народний обранець.

Нагадаємо, що 20 грудня на двосторонніх газових переговорах, які відбулися у Мінську, Україна і Росія підписали протокол щодо транзиту газу та врегулювання претензій.

До слова, 19 грудня у Берліні відбулися тристоронні переговори між представниками України, Росії та Європейського Союзу щодо транзиту газу із РФ через територію нашої держави з 1 січня 2020 року. Учасники зустрічі обговорювали умови – тривалість, обсяги та тарифи – майбутнього транзитного контракту, оскільки нинішній закінчується 31 грудня.

По закінченню зустрічі віцепрезидент Єврокомісії заявив, що переговори щодо транзиту газу завершилися успішно. Він зазначив, що угоди досягнуто за всіма елементами.

Водночас прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що під час переговорів про продовження транзиту російського газу через газотранспортну систему України українська делегація не буде "здавати інтересів держави".

Loading...