Це стає нашою проблемою, – Плачкова про затонулий танкер "Делфі" біля Одеси

Тетяна Плачкова народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя". Главком

"Ми отримаємо незаангажовані дані, які покажуть, що насправді зараз в воді"

Через два тижні Інститут колоїдної хімії надасть результати дослідження води і буде зрозуміло, в якому стані і що зараз знаходиться у місці, де сів на мілину танкер "Делфі". Про це повідомила в ефірі телеканалу ZIK народна депутатка України з фракції “Опозиційна платформа – За життя” Тетяна Плачкова під час того, як вона разом з фахівцями провела відповідні забори води. 

Ведуча телеканалу поцікавилась, наскільки забруднена в Одесі вода. На що народна обраниця сказала, що у неї наразі нема точних даних, але результати будуть відомі через два тижні. 

"Дайвери, Інститут колоїдної хімії і води, представники екології, асоціація моржів – всі тут. І ми робимо заміри води безпосередньо біля танкера на дні і біля танкера так, як це вимагається за стандартами. І через два тижні Інститут колоїдної хімії дасть нам результати, в якому стані і що зараз знаходиться в воді. Дуже важливо було взяти проби води з дна, тому що нафтопродукти, які витікали в воду, залишились або осіли у воді. І ми можемо це побачити тільки безпосередньо з тої води, яка на дні. На жаль, сьогодні шторм, але це не перешкодило нам робити заміри води... Ми отримаємо точні, незаангажовані дані незалежних вчених, які нам покажуть, що насправді зараз в воді", – зазначила Плачкова.

За її словами, це важливо зробити для того, щоб зрозуміти, яким чином вирішувати цю проблему. Тобто, чи достатньо буде відтягнути цей танкер в воду і його там захоронити, зробити предметом для дайверів, чи все таки потрібно його знезаразити.

Окрім цього, Тетяна Плачкова зауважила, що два тижні тому власник танкера обіцяв в середині грудня евакуювати цей танкер, але сьогодні 23 грудня, а він ще на місці.

"Підозрюю, що Новий рік ми також зустрінемо з цією "пам'яткою" і розумію, що це стає вже нашою проблемою, тому що власник швидше всього просто зникне і ми його не знайдемо", – наголосила Плачкова.

Як повідомлялось раніше, біля берегів Одеси сів на мілину танкер "Делфі", який ішов під прапором Молдови. Згодом з’явилось повідомлення, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищений у 53 рази. Потім власник танкера "Делфі" вийшов на зв'язок та обіцяв підняти його з дна до кінця року.

Loading...