Шуфрич заявив, що подав 465 поправок до закону про ринок землі

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

Хоча й депутати не продовжили мораторію на продаж землі, існують запобіжники, які не дозволяють ринку запрацювати без ухвалення відповідного закону

У Європі держави створюють умови для забезпечення фермерських господарств та господарств сімейного типу. Натомість українських селян хочуть перетворити на батраків. Потрібно, щоб агрохолдинги залежали від людей, а не люди від агрохолдингів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич.

Він зізнався: сам особисто подав 465 поправок до законопроєкту про ринок землі. Значна їх частина стосується вимоги вирішувати будь-яке питання після референдуму.

"Там різні акценти, різні новели, але, я вважаю, що будь-яка ініціатива, висловлена в цьому законі, має бути тільки після національного референдуму", – підкреслив Шуфрич.

Він додав: дуже багато поправок – пов’язані і з концентрацією землі. Мовляв, у Європі – дуже обмежені можливості щодо придбання великих паїв сільськогосподарського призначення. Там забезпечуються умови для створення фермерських господарств та господарств сімейного типу – щоб люди повертались у села. Окрім того, землевласники можуть створювати свої кооперативи та об’єднання.

"Інша справа, коли приходять і за дешево – 700, 800 1500 доларів купили землю, селян – в батраки і поїхали. Перепрошую, та якщо говорити на кого схожі латиноамериканці та жителі Африки, не хочу, щоб наші українці були у такій якості", – підкреслив Шуфрич.

Мовляв, хоче щоб агрохолдинги залежали від людей, а не навпаки.

Окрім того він зазначив: хоча й мораторій на продаж земель справді не продовжили, однак все ж не можна продавати землю, поки цей закон не вступить в силу.

"Мені фахово пояснили, що мораторій був однією із вимог, інша вимога – це закон", – розповів Нестор Шуфрич.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає за можливе скоротити максимальну норму концентрації землі у одного власника до 10 тис. га.

Як повідомляли, 17 грудня під Верховною Радою між силовиками та учасниками акції протесту проти запровадження ринку землі сталися сутички. Правоохоронці розігнали частину мітингувальників і знесли намети, встановлені біля Верховної Ради.

Раніше лідер "Національного корпусу" Андрій Білецький заявив, що акція протесту проти відкриття ринку землі, яка розпочалася у вівторок біля будівлі Верховної Ради, буде безстроковою.

Loading...