Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Північний потік-2" очолює колишній шпигун Штазі, - ЗМІ

Північний потік-2

Маттіас Варніг з 1974 року шпигував на східнонімецьку таємну поліцію Штазі

Генеральний директор компанії Nord Stream 2 AG, яка обслуговує "Північний потік-2", Маттіас Варніг з 1974 року шпигував на східнонімецьку таємну поліцію Штазі. Про це пише видання Der Standart.

Під кодовим ім'ям "Артур" він доставляв інформацію про західнонімецькі компанії Східному Берліну. Зазначається, що він також працював в уряді Німецької Демократичної Республіки у період з 1981 по 1990 роки.

Пізніше Варніг працював у Дрезден Банку, який 1991 року відкрив своє відділення у Санкт-Петербурзі. У цей самий час там працював майбутній президент Росії Володимир Путін.

Двоє колишніх агентів легко знайшли спільну мову і потоваришували. Маттіас Варніг часто допомагав Путіну і в приватних питаннях.

У 2012 році російський президент нагородив його "Орденом пошани". Варніг нині є членом наглядових рад низки російських компаній, серед яких "Транснефть", "Роснефть" та "ВТБ-банк".

Раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін та Меркель обговорили транзит газу через Україну та "Північний потік-2".

Loading...