live

Макрон відмовився від пенсії, яку він мав отримувати після завершення президентського терміну

DPA

Також він відмовився від довічного поста в Конституційній раді

Президент Франції Еммануель Макрон вирішив відмовитися від пенсії, яку зазвичай отримують президенти після перебування на посаді чи у разі перемоги на виборах.

Про це повідомляє Le Parisien.

Так, у Єлисейському палаці зазначають, що таке рішення підкріплене ситуацією в країні, зокрема протестами на фоні пенсійної реформи.

Джерело французького видання стверджує, що таким чином Макрон хоче спонукати інших чиновників вчинити так само.

Крім цього, планується, що замість нинішньої постійної ставки президентської пенсії в подальшому, відповідно до проведеної у Франції реформи, буде сформована нова система нарахувань.

Слід відзначити, що президент Франції заявив про наміри відмовитися і від належного йому за законом довічного поста в Конституційній раді.

Наразі встановлена законом пенсія лідера Франції складає 6220 євро на місяць.

Нагадаємо, 5 грудня у Франції розпочався загальнонаціональний страйк проти запланованої урядом пенсійної реформи. Зокрема, у той день на вулиці країни із протестом вийшли близько 806 тисяч осіб.

Через масштабні страйки проти пенсійної реформи було припинено роботу громадського транспорту та зачинено лікарні й школи.

Французький уряд у середу, 18 грудня, розпочав переговори з профспілками про потенційні зміни в знаменному законопроєкті пенсійної реформи, які стали причиною страйків по всій країні.

Loading...