NASA підтвердило існування планет з "цукрової вати"

NASA, ESA, and L. Hustak, J. Olmsted, D. Player and F. Summers (STScI)

За розміром їх можна порівняти з Юпітером і Сатурном

Космічний телескоп "Хаббл" допоміг встановити існування нового класу планет, щільність яких схожа на склад цукрової вати.

Про це повідомляє Business Insider.

Їх назвали "Super-puff".

Вчені припускають, що всі три планети-гіганти складаються з водню і гелію, а також мають шар метану навколо себе. За складом це нагадує атмосферу Титана, одного із супутників Сатурна.

При цьому зазначається, що до недавнього часу астрономи знали тільки про три типи планет: земні, такі як Земля і Марс, крижані (Нептун) і газові (Юпітер). Саме тому "Super-puff", на думку дослідників, представляють собою перехідну фазу планет - якщо це так, то зоряна система Kepler-51 стане унікальною лабораторією для перевірки наукових теорій.

Джесіка Ліббі-Робертс, провідний фахівець дослідження, говорить, що запуск нового телескопу має допомогти розібратися з трійкою планет.

"Ми розраховуємо, що новий космічний телескоп "Джеймс Уебб" допоможе детальніше розібратися у складі надлегких планет. Його запуск запланований на 30 березня 2021 року", - додала вона.

Нагадаємо, раніше науковці Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору створили карту розподілу водяного льоду на Марсі.

Loading...