live

У НАЗК за попереднього керівництва декларації посадовців перевіряли "на замовлення", – керівник агентства

Також на агентство за попередньої влади здійснювався політичний вплив, воно було підконтрольне Адміністрації президента

Наталія Новак

За попереднього керівництва Національного агентства з питань запобігання корупції декларації посадовців перевіряли "на замовлення". Про це заявила на підсумковій пресконференції тимчасово виконуюча обов’язки голови НАЗК Наталія Новак, передає УНІАН.

За словами Новак, коли вона очолила агентство, то з’ясувала, що за попереднього керівництва — Наталії Корчак та Олександра Мангула - існувала практика перевірки декларацій посадовців та політиків на замовлення.

Крім того, Новак заявила, що на НАЗК здійснювався політичний вплив, агентство було підконтрольне Адміністрації президента та іншим структурам, які замовляли перевірки декларацій певних людей, щоб знайти компромат. Разом з тим, за словами Новак, деякі держслужбовці мали "пільги": попри прискіпливу перевірку, у їхніх деклараціях не знаходили порушень.

Новак додала, що з приводу виявлених фактів звернулась до Генеральної прокуратури.

Також вона зазначила, що ще два її звернення до Генпрокуратури стосувалися закупівлі обладнання для НАЗК наприкінці року без можливості відмовитися від проведення тендеру на суму 26 млн грн, а також щодо втручання у реєстр НАЗК сторонніх осіб з метою отримання персональних даних декларантів.

Новак навела приклад, як за попереднього керівництва НАЗК сприяло певним посадовцям, в деклараціях яких були невідповідності, зокрема, це стосується народного депутата 8-го скликання Андрія Павелка.

Вона пояснила, що до "відбілювання" Павелка долучились не лише в НАЗК, а й у прокуратурі та судах. За словами Новак, суди всіляко затягували розгляд справ стосовно порушень у деклараціях Павелка, а згодом закривали ці справи, оскільки або минали строки давності, або вказували, що в його діях немає складу правопорушення.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що виконувач обов'язків керівника Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Новак подала до Генеральної прокуратури три подання на працівників НАЗК щодо можливих правопорушень.Loading...
Loading...
Loading...