Новини » Події Читать эту новость на русском

Суд Швейцарії розгляне звинувачення проти екснардепа Мартиненка

Микола Мартиненко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Мартиненко звинувачується у відмиванні близько 2,8 млн євро в Швейцарії

Генеральна прокуратура Швейцарії подала у Федеральний кримінальний суд обвинувальний акт проти колишнього народного депутата України Миколи Мартиненка.

Про це йдеться на сайті прокуратури.

Згідно з повідомленням, Мартиненко звинувачується у відмиванні близько 2,8 млн євро через швейцарську фінансову систему в складі злочинної групи.

За версією прокуратури, злочин було скоєно при обтяжуючих обставинах. Зокрема, в обвинувальному висновку говориться, що Мартиненко, будучи частиною злочинної групи, перешкодив конфіскації незаконно отриманих активів на суму близько 2,8 млн євро, використовуючи кошти, що знаходяться на рахунках у швейцарських банках, для здійснення покупок та інвестицій у Швейцарії та за кордоном.

Вважається, що Мартиненко організував відкриття цих рахунків у рамках підготовки до відмивання грошей. Спочатку він доручив створити офшорну компанію в Республіці Панама, де був бенефіціаром. Потім він відкрив банківські рахунки у Швейцарії від імені офшорної компанії.

В України проти екснардепа також є відкрите кримінальне провадження.

Миколу Мартиненка обвинувачують у тому, що він разом зі спільниками організували схему на закупівлі "СхідГЗК" уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку "Штоєрман", спричинивши шкоду у розмірі 17,2 млн доларів США.

Окрім уранового епізоду, Мартиненка і його спільників обвинувачують у заволодінні коштами держпідприємства НАЕК "Енергоатом". Збитки державі склали 6,4 млн євро. Докази у цій справі вже дослідили.

Loading...