live

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про права людини в Криму: Про що документ і хто проти

Топ-новина
Топ-новина

Зала Генасамблеї ООН

З відкритих джерел

Росія, звісно, знову проголосувала проти

Генеральна асамблея Організації об’єднаних націй підбиває підсумки року. До переліку прийнятих за 2019 рік документів від учора входить резолюція про захист прав людини в тимчасово окупованому Росією Криму.

Далі розповідаємо про зміст резолюції та її значення для України і міжнародних відносин з Європою.

Відтак, проєкт резолюції про захист прав людини на Кримському півострові у листопаді було схвалено у Третьому комітеті. І 18 грудня після голосування у Генасамблеї він перетворився на офіційний документ ООН.

Що передбачає резолюція: основні положення

За ухвалення українського проєкту резолюції проголосували 65 країн, проти висловилися 23 держави, а 83 утрималися від голосування.

Підтримали резолюцію країни Євросоюзу, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, Японія, Ізраїль, Молдова, Грузія, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія.

Серед тих, хто утримався, - Боснія і Герцеговина, Лівія, Єгипет, Йорданія, Ірак, Бразилія, Мексика, Монголія, Пакистан, Південна Корея, Південна Африка, Таїланд, Індонезія та інші.

Проти, окрім Росії, голосували Вірменія, Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Еритрея, Гвінея, Індія, Іран, КНДР, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, Філіппіни, Сербія, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела та Зімбабве.

Так проголосували держави-члени ООН. Скріншот

ZIK

У резолюції йдеться про таке:

  • ООН закликає Російську Федерацію повністю припинити політику зміни демографічної ситуації на Кримському півострові.
  • ООН звертається і до міжнародної спільноти – закликає продовжувати засудження порушень Росією прав людини в Криму і на двосторонньому, і на багатосторонньому рівнях.
  • Акцент на тому, що отримання території внаслідок агресії не може та не буде вважатися законною дією у жодному випадку.
  • Засудження російської практики призову чоловіків до Збройних сил Російської Федерації та кримінального переслідування тих осіб, котрі відмовляються від служби в російській армії.
  • Організація об’єднаних націй вимагає у Росії негайно звільнити усіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їхнє безпечне повернення в Україну.
  • До того ж ООН закликає Москву припинити переслідування осіб за вільне висловлення своїх думок. Також Організація вимагає у Росії звільнення тих осіб, яких затримали за це, зокрема, ще до початку окупації Криму.
  • В Організації рішуче засуджують масові затримання активістів та захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, приміром, представників громадянської ініціативи "Кримська солідарність".
  • Окрім цього, ООН вимагає від Кремля не підтримувати політику штучної зміни демографічної ситуації в Криму, тобто не переселяти туди своє, російське, населення та не виселяти людей примусово. До речі, у жовтні цього року в ООН офіційно визнали, що Росія порушувала Женевські конвенції, умисно переселяючи людей з Росії до українського Криму.

За словами спікера представництва України в ООН Олега Ніконенка, резолюція про захист прав людини в Криму та про проблему мілітаризації Криму стане політико-дипломатичним інструментом у боротьбі за відновлення цілісності нашої держави та повернення Криму Україні.

На його думку, прийнята резолюція є кроком до повернення Криму під контроль України.

Що відомо про попередню "кримську" резолюцію Генасамблеї

Резолюція, ухвалена 18 грудня, не єдиний документ, затверджений Генасамблеєю, стосовно Кримського півострова. Так, 9 грудня Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Кримського півострова.

Документ містить тези щодо захоплених Росією ядерних об’єктів та інфраструктури на тимчасово окупованій території Криму. Також у "безпековій" резолюції зазначається, що Росія зобов’язана вивести свої війська з території Криму, зупинивши при цьому окупацію східних областей України.

Детальніше про резолюцію щодо мілітаризації Кримського півострова, ухвалену 9 грудня Генеральною асамблеєю ООН, можна прочитати за цим посиланням.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...