Вбивство Шеремета: Поліція жорстко відповіла критикам експертиз

Павло Шеремет wikipedia.org

Відомості про ймовірну суперечливість результатів деяких експертиз з’явилися напередодні у ЗМІ

Інформація про невідповідність експертиз у справі вбивства журналіста Павла Шеремета не відповідає дійсності. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

Як зазначається, слідство наголошує на недопущенні викривлення та поширення недостовірних даних в інформпросторі.

"Відомості про ймовірну суперечливість результатів деяких експертиз з’явилися напередодні у ЗМІ. У свою чергу слідство наголошує на недопущенні викривлення та поширення недостовірних даних в інформпросторі", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що експерт із Великобританії Іван Бірч ще до призначення експертизи визначав, чи придатне для дослідження відео, яке було вилучено із камер спостереження на місці вибуху авто Шеремета. Для проведення цього аналізу йому надали обмежений фрагмент відео. Проглянувши його, Бірч попередньо припустив, що всі зображені жінки на відео можуть бути однією і тією ж особою.

"Однак коли слідчі отримали достатню кількість відеозаписів із кількох камер, на яких були зафіксовані ймовірні організатори та виконавці злочину, призначили необхідні експертизи. Проводили їх фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, яких офіційно залучили до досліджень Івана Бірча. У цих офіційних висновках експерти вказують на те, що на записах фігурували різні жінки. Ці результати досліджень долучені до матеріалів кримінального провадження та стали частиною доказової бази", – йдеться у повідомленні.

У поліції закликали не викривляти озвучену раніше офіційну інформацію щодо розслідування.

Нагадаємо, 17 грудня правоохоронці розігнали частину мітингувальників і знесли намети, встановлені біля Верховної Ради в Києві. Орієнтовно правоохоронці почали відтісняти учасників протесту з проїжджої частини вулиці Грушевського близько 14:00. Ті у відповідь кидали в силовиків пляшки та інші предмети. Як наслідок мітингувальники залишили проїжджу частину вулиці Грушевського і перемістилися на площу Конституції, а через деякий час силовики почали розганяти мітингувальників на площі. Також повідомляється про затримання деяких мітингувальників.

Раніше на вул. Грушевського в Києві сталися сутички між силовиками та учасниками акції протесту проти продажу землі. Активісти хотіли встановити наметове містечко, правоохоронці цього зробити не дозволили: спершу відбулася словесна перепалка, а згодом було застосовано перцевий газ.

 

Loading...