live

В Раді заслухають законопроєкт Мінсоцполітики, який дозволить вдвічі збільшити прожитковий мінімум

З відкритих джерел

У відомстві хочуть “відв'язати” зарплати та виплати від прожиткового мінімуму

Сьогодні у Верховній Раді України відбудуться парламентські слухання щодо підготовленого Мінсоцполітики законопроєкту про "відв’язку" низки виплат від прожиткового мінімуму. Це дозволить вдвічі збільшити вартісну оцінку споживчого кошика.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.

Зокрема, міністр соціальної політики України Юлія Соколовська заявила, що ця ініціатива дозволить акумулювати кошти і поетапно підвищити соціальні виплати найбільш вразливим групам населення.

Законопроєкт Мінсоцполітики дозволить збільшити прожитковий мінімум майже у два рази, додала Соколовська.

"Прожитковий мінімум втратив свій сенс, його підвищення не допомагає соціально вразливим групам населення, виплати яким становлять від двох прожиткових мінімумів, натомість він збагачує окремі групи посадовців, зарплати яких складаються з 30 чи 50 прожиткових мінімумів. В моєї бабусі пенсія 2100 гривень, їй не вистачає цих грошей, як і більшості пенсіонерів", - висловилася міністр.

Зазначається, що у відомстві хочуть виправити цю несправедливість, і "відв’язати" прожитковий мінімум від нецільових виплат.

За словами Соколовської, це дозволить акумулювати кошти для підвищення прожиткового мінімуму та вплинути на якість життя соціально незахищених груп.

Якщо законопроєкт схвалить Верховна Рада України, то з 1 січня 2021 року вводиться термін "мінімальний посадовий оклад", що становитиме 50% мінімальної заробітної плати для зарплат бюджетних працівників, йдеться у повідомленні.

Окрім того, штрафи і пені за різні порушення розраховуватимуть за новими термінами "розрахункова одиниця" та "штрафна ставка". Ці цифри затверджуватимуться Державним бюджетом напередодні нового бюджетного року.

Нагадаємо, 11 грудня Кабінет міністрів України погодив законопроєкт, яким вносяться зміни до Бюджетного кодексу, що дозволить у подальшому підвищити прожитковий мінімум до 4200 гривень.

Loading...