У суді над нацгвардійцем Марківим в Італії як доказ використали російську пропаганду, - New York Times

Віталій Марків

Використання судом пропаганди та дезінформації, незалежно від їхньої переконливості, викликає тривогу в експертів та політиків

Італійський суд у справі нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі в зоні АТО у 2014 році, використав матеріали російської пропаганди.

Про це пише New York Times.

Зазначається, що у перелік доказів вини  Марківа судді включили два відео з каналу Russia Today та звіт з веб-сайту Russkaya Vesna, які український уряд назвав неправдивими та фейковими.

У New York Times пишуть, що використання судом пропаганди та дезінформації, незалежно від їхньої переконливості, викликає тривогу в експертів та політиків.

Зокрема, включення пропагандистських матеріалів викликає питання про те, наскільки "підроблені" новини, проникнувши в західні ЗМІ та вибори, зараз починають впливати на інші сфери діяльності людини.

"Дезінформація за своєю природою експансивна", – вважає Лучано Флоріді, професор філософії та етики інформації в Оксфорді, який вивчав наслідки поширення фейків. І вони можуть легко поширитися від засобів масової інформації та політики до судової влади, каже він.

У свою чергу, італійські прокурори заявили, що не вважають звіти Russia Today вирішальними у цій справі, а членам присяжних не дозволяється обговорювати, що їх переконало у вині пана Марківа.

Зважаючи на резонансність справи, Італія попросила Європейський союз направити спостерігачів на апеляційний розгляд у справі Марківа, який, як очікується, розпочнеться цієї весни.

Також зазначається, що у звинуваченні Віталія Марківа слідство використало статтю, опубліковану провідною щоденною газетою в Італії – Corriere della Sera.

Це було нібито інтерв'ю з невстановленим капітаном української армії, який розповідав про те, як здійснювався обстріл території Донбасу. Коли поліція Італії допитала авторку статті, то вона сказала, що це сукупність висловлювань, які вона почула у розмові між солдатом та фотографом.

Нагадаємо, 12 липня суд Італії засудив до 24 років ув'язнення нацгвардійця Віталія Марківа, звинуваченого у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. При цьому італійський прокурор вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення. Цей вирок будуть оскаржувати.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа. 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу.

 

 

 

Loading...