Нині неможливо притягнути президента до відповідальності, – Шуфрич

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

"Процедура імпічменту нереальна тому, що вона чітко виписана в Конституції, і зібрати 338 народних депутатів після розгляду у Верховному суді, Конституційному суді, створення слідчої комісії – це все нереально"

Попри те, що був прийнятий окремий закон, немає жодної можливості для імпічменту президенту. Якщо президент з'їсть немовля в прямому ефірі, все одно притягнути його до відповідальності буде складно.

Про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради, який транслювали в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK, заявив народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич.

За його словами, в Україні немає реальної процедури імпічменту для президента.

"В принципі процедура імпічменту нереальна тому, що вона чітко виписана в Конституції, і зібрати 338 народних депутатів після розгляду у Верховному суді, Конституційному суді, створення слідчої комісії – це все нереально. Все, на цьому потрібно поставити крапку. В нас президент залишився недоторканним... Не треба нікого обманювати", – вважає Шуфрич.

Він зауважив, що попри те, що був прийнятий окремий закон, він не дає ніякої можливості для імпічменту президенту.

"Я без прив'язки до прізвища Зеленського, в нас президент якщо з’їсть немовля в прямому ефірі, все одно його притягнути до відповідальності буде складно, бо хтось скаже, що це монтаж. Тому це нереальна процедура. Про неї треба забути, вона винесена в окремий закон…. Це можна зробити на наступний день після завершення повноважень. От проти Порошенка вже відкриті 14 проваджень за фактами, де є підготовлена підозра ДБР. А цей закон про імпічмент - це обман і в жодному випадку не реалізація обіцянки про зняття недоторканності з президента", – сказав Нестор Шуфрич.

До слова, Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт №2237 про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України".

Документ набере чинності наступного дня після опублікування, але не раніше 1 січня 2020 року, коли почне діяти закон про зміну до Конституції № 27-IX щодо недоторканності народних депутатів України.

Loading...