Верховний суд переніс на 31 січня розгляд справи про кредити Суркісів у ПриватБанку

ПриватБанк

Родину Суркісів визнали пов’язаними з банком особами

Верховний суд оголосив перерву у справі про законність операції обміну вкладів родини Суркісів на акції ПриватБанку, яка відбулася у межах націоналізації, до 31 січня.

Про це повідомили у пресслужбі Національного банку України, інформує Громадське. 

Зазначимо, що в межах націоналізації ПриватБанку вклади родини Суркісів обміняли на акції, адже саму родину визнали пов’язаними з банком особами. Проведення цієї операції дозволило державі надалі придбати акції банку за 1 гривню та перевести банк у свою власність (націоналізувати ПриватБанк). Родина Суркісів цю операцію оскаржувала у судах різних інстанцій, зокрема у Верховному суді.

Розгляд справи за позовом братів Суркісів став першим з одразу трьох великих справ щодо націоналізації ПриватБанку, запланованих на 16-19 грудня. Зокрема, 18 грудня відбудеться слухання у справі за позовом Ігоря Коломойського, у якому він хоче визнати недостовірною заяву НБУ, яка "принизила його честь, гідність та ділову репутацію", а 19 грудня – апеляції Нацбанку на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Нагадаємо, мніністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що націоналізований ПриватБанк можуть продати за 3 роки. Саме такий термін передбачено стратегією роботи з чотирма банками, які зараз перебувають у державній власності. 

 

Loading...