live
Новини » Політика 145 Читать эту новость на русском

Ультраправі угруповання, ветерани і волонтери були інструментами в руках попередньої влади, – Чемерис

ZIK
загрузка...
загрузка...

"Цілком можливо, що у конкретних людей було бажання, що вбивши журналіста, вони зможуть якимось чином сколихнути ситуацію в Україні"

Можна припустити, що у когось було бажання вбивством журналіста Павла Шеремета сколихнути ситуацію в Україні. І не виключено, що для цього могли бути використані ультраправі угруповання, ветерани і волонтери. 

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив правозахисник і політичний експерт Володимир Чемерис.

ZIK

Він зауважив, що питання про слід СБУ у справі Шеремета і багатьох резонансних злочинах і нападах – це секрет Полішинеля. Зокрема, за його словами, багатьом відомо про те, що представники ультраправих груп мають своїх кураторів в СБУ та поліції.

"Ультраправі угруповання, зокрема ветерани і волонтери були значною мірою інструментом в руках попередньої влади для випливу на ситуацію, для боротьби з інакомислячими, для боротьби з своїми конкурентами", – зазначив правозахисник.

Окрім цього, щодо можливих замовників, Володимир Чемерис вважає, якусь думку щодо цього можна буде сформувати, коли стане відомою вся доказова база. Але та версія, яка буда озвучена правоохоронцями, викликає сумніви.

"Ідеться про те, що тоді ще була популярна ідея, яка називалася "Третій Майдан". Йдеться про те, що пам'ятаючи історію з убивством Гонгадзе, я це прекрасно пам'ятаю, бо був співкоординатором акції Україна без Кучми, коли вбивство журналіста сколихнуло всю Україну, то цілком можливо, що у конкретних людей було таке бажання, що вбивши журналіста вони зможуть якимось чином сколихнути ситуацію в Україні. Але не було розуміння, що для Майдану необхідні і привід, і причини. А причини для всіх майданів є соціальні. І вбивство Гонгадзе було лише сірником, який був піднесений до бочки з порохом", – прокоментував Чемерис.

Новини за темою: Вбивство Шеремета: Все, що відомо про розслідування та підозрюваних

Нагадаємо, 12 грудня відбувся брифінг за участю керівників міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, ГПУ щодо розслідування справи щодо вбивства Павла Шеремета. На брифінгу був присутній президент України Володимир Зеленський. Повне відео можна переглянути тут.

Як повідомляли, очільник Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозри фігурантам у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета підозрює щонайменше п’ятьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

Loading...
Loading...
Loading...