live

У Кремлі відреагували на ініціативу Зеленського змінити Конституцію України

Дмитро Пєсков. Фото: EPA/SERGEI KARPUKHIN

У новому законопроєкті Зеленського відсутня згадка про особливий статус Донбасу, проте є норма, яка дозволить Верховній Раді більшістю визначати статус окремих адміністративно-територіальних одиниць

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що проєкт змін до Конституції України у Росії проаналізують "на предмет відповідності Мінським угодам".

Про це повідомляє російське видання ТАСС.

"Цей документ, безумовно, потрібно аналізувати, дуже уважно вивчати на предмет відповідності мінським домовленостям і" формулою Штайнмайера", – заявив Дмитро Пєсков.

На прохання прокоментувати те, що у законопроєкті немає згадок про особливий статус Донбасу, Пєсков заявив, що у документі "немає нічого, що може дискутуватися - є Мінські угоди, і в Парижі сторони підтвердили свою прихильність мінським домовленостям".

Як повідомляли, 16 грудня текст законопроєкту №2598 про внесення змін до Конституції країни щодо децентралізації влади з'явився на сайті Верховної Ради.

Президент Володимир Зеленський пропонує змінити окремі положення Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою.

Законопроєктом ліквідується поняття "район", вводиться "округ" і впроваджується інститут префектів замість місцевих державних адміністрацій.

Так, пропонується ввести наступний перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим.

Пропонується виключити перелік конкретних назв усіх областей України, закріплений у чинній редакції Конституції.

 Loading...
Loading...
Loading...