Медведчук: Зміни до Конституції Зеленського не мають нічого спільного з децентралізацією

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Ці процеси я б назвав централізацією"

Зміни до Конституції, які ініціює президент України Володимир Зеленський щодо децентралізації влади в країні, не мають нічого спільного зі справжньою децентралізацією. Навпаки, вони направлені на утвердження і подальший розвиток вертикалі влади президента. 

Таку думку під час брифінгу в Києві висловив голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат України Віктор Медведчук. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Народний депутат прокоментував ініційовані Володимиром Зеленським зміни до Конституції в частині децентралізації. За його словами, зміни до Конституції під умовною назвою децентралізація не мають нічого спільного зі справжньою децентралізацією влади в країні.

"Більше того, ці зміни, як це неодноразового писалося і говорилося представниками влади і командою Зеленського перед їх внесенням, коли стверджувалось про те, що це буде один із механізмів в реалізації Мінських домовленостей. Важливо відмітити, що вони не мають відношення до врегулювання питань, пов'язаних і поставлених Мінськими домовленостями так, як не відповідають нормам і пунктам 9.11 Мінських домовленостей, де йде мова про децентралізацію щодо введення на постійній основі особливого статусу в умовах місцевого самоуправління в окремих районах Донецької та Луганської областей", – зазначив Медведчук.

Тому, на його думку, цей законопроєкт і запропоновані президентом зміни до Конституції варто розцінювати як ті, які направлені на утвердження і подальший розвиток вертикалі влади президента і введення інституту префектів, який буде мати наглядові і контролюючи функції.

"Тобто механізми, інститути того, як можна сконцентрувати і підпорядкувати владу на місцях і в цілому місцеве самоуправління центральній владі, тобто президенту країни. Нічого спільного з децентралізацією це не має. Ці процеси я б назвав централізацією, тобто те, що не підпадає під нормами Конституції", – наголосив Медведчук.

Зокрема, за його словами, відповідно до статті 7 Конституції на території України забезпечуються гарантії розвитку самоуправління. В даному випадку, ці зміни до Конституції будуть працювати як такі, які не відповідають вимогам цієї статті і інтересам розвитку самоуправління.

"Є дуже багато нового – це і зміни в назвах районів на округи, вводяться нові одиниці адміністративно-територіального поділу, але найголовніше те, що влада встановлюється на місця. І органи самоуправління в цілому підконтрольні представникам, які призначає президент. Це те, що може негативно вплинути на розвиток інституту самоуправління. І з цим не треба миритися. Наша фракція не буде підтримувати схожі зміни в парламенті", – прокоментував політик.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 13 грудня, вніс до Верховної Ради законопроєкт №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".

Як повідомлялося, помічник президента України Андрій Єрмак заявив, що команда Володимира Зеленського готова провести конституційну реформу за підсумками "нормандського саміту" та обіцяє обмежити можливі зміни питаннями децентралізації. При цьому він додав, що про жодну федералізацію не йдеться.

Loading...