live
Новини » Політика 79 Читать эту новость на русском

ID-картка у смартфоні: В уряді обговорюють запровадження чергового ноу-хау

Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
загрузка...
загрузка...

Втім визнають, що віртуальний документ все одно не буде повноцінною заміною фізичного

Кабінет міністрів обговорює можливість запровадження електронного посвідчення особи, тобто ID-картки у смартфоні. Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявив керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк.

"Ми пропонуємо зробити електронне посвідчення особи, тобто ID-картку у смартфоні. Ми зараз обговорюємо рівні довіри, тобто де цей "віртуальний паспорт" може бути використаний, коли потрібен буде цифровий підпис і коли потрібно буде пред’являти фізичний документ або прикладати десь його", - зазначив він.

За словами Соколюка, це відкриватиме нові можливості, наприклад, особа може замовити електронний паспорт – і він прийде на смартфон за декілька хвилин.

"Не треба чекати, поки буде виготовлений пластик", - наголосив чиновник.

Він визнає, що віртуальний документ все одно не буде повноцінною заміною фізичного (наприклад, можливість виїзду за кордон за ID-карткою). "Так, але буде і емуляція – тобто і пластик, і віртуальний ID", - додав Соколюк.

Нагадаємо, з липня поточного року в Україні подорожчало оформлення закордонного паспорту та ID-карток. ID-паспорт за 20 робочих днів коштує 345 гривень, а за 10 робочих днів – 471 гривню. Оформлення закордонного паспорту обходиться у 682 гривні за 20 днів роботи та у 1034 гривень за 7 днів роботи.

Станом на початок жовтня в Україні було персоналізовано 4-мільйонну ID-картку.

 

Loading...
Loading...
Loading...