Бужанський про "мовні" штрафи: Монахова поводиться як комендант гуртожитку

Скріншот ZIK

"Монахова не розуміє, у чому суть її роботи"

Українській мові слід надати економічні переваги – це допоможе зробити її популярною.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Максим Бужанський.

Народний депутат прокоментував заяву уповноваженого із захисту державної мови Тетяни Монахової, що посадовці, які відмовлятимуться публічно використовувати українську мову, будуть оштрафовані. На його думку, пані Монахова не читала закон про особливості функціонування української мови як державної, оскільки, якщо читала б, то їй було би відомо, що низка державних службовців, відповідно до закону, зобов’язані використовувати державну мову у спілкуванні, а низка – не зобов’язані.

На його переконання, такі заяви пані Монахової не сприяють розвитку української мови.

"Мені здається, що вона не розуміє, у чому суть її роботи. Вона повинна внести пропозиції, як підтримати мову, що ми можемо робити для мови. Нам потрібні гроші для мови, розумієте? Тобто потрібно дати українській мові економічні переваги, економічні переваги контенту українською мовою, книговиданню, випуску фільмів, пісень. Це допоможе зробити її популярною і поширити її. А вона просто відчула себе комендантом гуртожитку. О пів на одинадцяту вона вирішує – вже одинадцята, заходити не можна чи ще можна", – заявив Максим Бужанський.

Як повідомляли, уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова заявила, що посадовці, які відмовляються публічно використовувати українську мову, можуть бути оштрафовані.

Раніше Кабінет міністрів України створив Національну комісію зі стандартів державної мови.

Також повідомляли, що Міністерство культури, молоді і спорту України затвердило на посаду мовного омбудсмена завідувача кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили (Миколаїв) Тетяну Монахову.

Loading...