live
Новини » Світ 1320 Читать эту новость на русском

Археологічна сенсація: В Єгипті знайшли нову статую сфінкса. Фото

Facebook В Єгипті знайшли нову статую сфінкса
загрузка...
загрузка...

Археологи також знайшли ряд амулетів, зроблених з фаянсу

Група єгипетських археологів виявила невелику статую сфінкса в ході розкопок в провінції ель-Мінья в центральній частині Єгипту, йдеться в заяві міністерства у справах старожитностей. 

За словами генерального директора управління старожитностей Середнього Єгипту Гамаля ас-Самастауи, статуя зроблена з вапняку, її висота становить 35 сантиметрів, довжина — 55 сантиметрів. Він підкреслив, що статуя має "ясні та гарні риси і деталі", що "відображає рівень майстерності давньоєгипетського скульптора", її вік поки не повідомляється.

Повідомляється, що археологи також знайшли ряд амулетів, зроблених з фаянсу, остраконы з кераміки, глиняні горщики різних форм і розмірів і флакон з алебастру.

Створити знаменитого Сфінкса в Гізі розпорядився Хефрен, четвертий фараон Четвертої династії Давнього царства (близько 2500 року до н. е.). Висічена з каменю статуя лева з людським обличчям досі залишається найбільшою в світі.

Вважається, що Хефрен наказав надати власні риси особі цього чудовиська (сфінкс у перекладі з арабської — "батько страху"). Всі наступні фараони, на думку істориків, вважали своїм обов'язком, не чіпаючи основу Сфінкса, "оновлювати" тільки його голову, прагнучи, як і Хефрен, домогтися максимальної подібності з собою.

Нагадаємо, археологи виявили рідкісну статую Рамзеса II в Єгипті.

Loading...
Loading...
Loading...