live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

В ядрі Чумацького Шляху виявлено темну матерію. Фотодоказ

Карта викидів гамма-променів по всьому Чумацькому Шляху. NASA/T. Linden, U.Chicago NASA

Фізики вважають, що їм вдалося помітити щось вельми незвичайне в галактичному ядрі Чумацького Шляху. Можливо, це гігантська турбулентна хмара темної матерії, що генерує потужні спалахи космічного випромінювання

Ще у 2015 році дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) та Принстонського університету виключили темну матерію зі списку джерел гамма-променів. Замість цього вони почали розглядати високоактивні нейтронні зорі, як потенційну причину випромінювання. Це було опубліковано в прес-релізі MIT.

Однак в попередньому дослідженні були знайдені певні недоліки, тому вчені вирішили ще раз повернутися до ідеї, що вина за загадкові промені лежить на темній матерії. Якщо це так, то доведеться кардинально змінити наше розуміння будови Чумацького Шляху.

Виявилося, модель 2015 року взагалі не здатна виявляти темну матерію. Тому вона завжди буде вказувати на нейтронні зорі, як на джерело таємничих космічних гамма-променів.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Physical Review Letters, вчені додали в реальні дані додаткові сигнали темної матерії, які модель просто проігнорувала.

"Цікаво, про що ми думали, коли виключили темну матерію, - заявила Тейсі Слатьєр, фізик MIT, яка працювала над обома дослідженнями. - По суті, це систематична помилка та лазівка в дослідженні. А значить, темну матерію не можна виключати зі списку причин".

Читайте також. Химерна темна енергія: Вчені представили нову гіпотезу про створення Всесвіту.

 Loading...
Loading...
Loading...