live

Дві українки увійшли в ТОП-15 на другому етапі Кубка світу з біатлону

Портал xsport.ua Норвезька біатлоністка Тіріл Екхофф виграла у Хохфільцені гонку переслідування
загрузка...
загрузка...

Кращі серед українок у спринті Олена Підгрушна та Валя Семеренко не покращили свої позиції у гонці переслідування

Перемогою норвезької біатлоністки Тіріл Екхофф завершилася сьогодні, 15 грудня, гонка переслідування на 10 км зі стрільбою на чотирьох вогневих рубежах в рамках другого етапу Кубка світу сезону-2019/2020 у Хохфільцені (Австрія). Другою на фініші була Ганна Еберг зі Швеції, а третьою – ще одна норвежка Інгрід-Ландмарк Тандреволд. Кращими серед українок стали Валя Семеренко та Олена Підгрушна, які прийшли на фініш відповідно 14-ю і 15-ю. Віта Семеренко посіла 35-е місце, а Юлія Джима не стартувала. Загалом в гонці взяли участь 57 біатлоністок, повідомляє biathlon.com.ua.

Недільний Хохфільцен зустрів спортсменів ідеальною біатлонною погодою, немов бажаючи залишити максимально приємні враження від другого етапу Кубка світу.

Однак далеко не всім учасницям жіночого персьюта оптимальна погода ідеально підійшла для гонки. Скажімо, лідер Кубка світу і переможниця спринту Доротея Вірер так захопилася боротьбою з Інгрід Тандреволд, яка її переслідувала на першому колі, що зовсім забула про обережність при підході до рубежу, і була покарана двома колами штрафу! Згодом Доро ще тричі заходила на штрафні кола, і навіть висока швидкість дозволила їй опинитися лише дев'ятою на фініші.

Зате ідеальну стрільбу в гонці продемонструвала та, від якої цього чекали найменше! Тіріл Екхофф, яка сформувала після двох рубежів в стрільбі лежачи норвезький лідерський дует з Тандреволд.

Традиційно стрільба стоячи – ахіллесова п'ята для Тіріл: не злічити, скільки разів вона втрачала призові місця саме після промахів на заключних рубежах. Але сьогодні зірки зійшлися для норвежки в ідеальну комбінацію, і, закривши останню, 20-ту мішень, Екхофф вже на рубежі не стримувала емоцій: перемога, увінчана сліпучою посмішкою на фініші!

А ось Тандреволд трохи не вистачило витримки, щоб оформити норвезький дубль: на третьому рубежі вона допустила одну помилку і, відчуваючи складнощі сьогодні зі швидкістю, пропустила на другу сходинку подіуму скандинавську сусідку Ханну Еберг, незважаючи на те, що у шведки в цій гонці на одне коло штрафу більше.

Якщо виступ Доротеї Вірер – сюрприз зі знаком мінус, то дві французькі біатлоністки здивували з приємною боку, провівши переслідування на вищому рівні! Селья Емоньє, стартувавши 40-ю, зуміла пробитися в десятку кращих, а Жюстін Бреза, яка після спринту була 25-ю, лише промах в заключній стійці завадив зійти на подіум – на фініші вона четверта.

Для українських дівчат визначальним компонентом в цій гонці була втома – персьют став третьою поспіль гонкою на етапі за три дні. Про те, яким важким був цей старт, свідчить картина, коли десятки спортсменок в фінішному створі лежали пластом...

У цій ситуації акцент варто робити на якісну стрільбу. І, в цілому, на фоні суперниць два промахи у кожної з трьох українок, що стартували, виглядають цілком конкурентоспроможними. Більше того, пройшовши чисто дві стрільби лежачи, Валя Семеренко не без підстав могла розраховувати на квіткову церемонію! Після того, яким важким був фініш вчорашнього естафетного етапу для Валі, це виглядало маленьким дивом. І навіть промахнувшись один раз на третьому рубежі, Семеренко не втратила шанси на високу позицію.

Але яким же важким виявився останній рубіж для Валі... Кожен постріл – немов маленьке життя, яке обірвалося промахом по п'ятій мішені. На фініші Семеренко влаштувала невелику внутрішньо командну дуель з Оленою Підгрушною і вирізала фініш у капітана, але тільки – в боротьбі за 14-е місце. Обидві дівчини не зуміли піднятися в порівнянні зі спринтом, стартувавши 9-ю і 12-ю відповідно.

Єдиною з наших спортсменок, які зуміли домогтися прогресу в персьюті, стала Віта Семеренко. За випадковим збігом часу в сьогоднішній гонці у неї практично ідентичний результат з Валею, але підніматися з 52-ї позиції, безумовно, простіше, ніж спробувати утримати місце в десятці. Сьогодні Віта зуміла піднятися до 35-го місця, набравши-таки кубкові очки в Хохфільцені.

У загальному заліку Кубка світу Доротея Вірер, незважаючи на невдачу в переслідуванні, зберігає лідерство, випереджаючи Інгрід Тандреволд на 27 очок. Третьою йде Еберг, а найкраща з українок Валя Семеренко поки влаштувалася на 17-й позиції. Олена Підгрушна, Юлія Джима і Віта Семеренко йдуть дружною групою з 30-го по 32-е місце, і з точки зору перспектив боротьби за мас-старт на третьому етапі Кубка світу в Ансі, кожній з них належить відігравати відставання в 6-11 очок до 25-го місця.

Біатлон. Кубок світу-2019/2020. Перший етап. Хохфільцен (Австрія)

15 грудня. Жінки. Гонка переслідування 10 км (чотири вогневі рубежі)

  1. Тіріл Екхофф (Норвегія) – (0+0+0+0) 29.14,6
  2. Ханна Еберг (Швеція) – (0+1+1+0) +25,8
  3. Інгрід-Ландмарк Тандреволд (Норвегія) – (0+0+1+0) +39,7
  4. Жюстін Бреза (Франція) – (0+0+1+1) +47,9
  5. Пауліна Фіалкова (Словаччина) – (0+1+0+1) +1.02,9
  6. Анаіс Бескон (Франція) – (0+0+1+0) +1.07,8

...14. Валя Семеренко (Україна) – (0+0+1+1) +1.45,3

  1. Олена Підгрушна (Україна) – (1+1+0+0) +1.45,5

...35. Віта Семеренко (Україна) – (0+0+1+1) +3.00,5

 

Loading...
Loading...
Loading...