live
Новини » Світ 70 Читать эту новость на русском

Віцеспікерку Сейму Польщі обрали кандидатом у президенти від опозиції

Малґожата Кідава-Блонська

Під час конвенції у Варшаві віцеспікерку Сейму Польщі вибрали кандидаткою на пост президента від Громадянської платформи

Кандидаткою від найбільшої опозиційної партії Громадянська платформа у Польщі на посаду президента є Малґожата Кідава-Блонська. Заступницю спікера Сейму вибрали під час конвенції партії у Варшаві.

Вона перемогла єдиного контркандидата – мера міста Познань Яцека Яськовяка, отримавши підтримку 345 з приблизно 500 делегатів Громадянської платформи, – повідомляє Польське радіо.

Малґожата Кідава-Блонська заявила, що хоче бути активним президентом, який буде займатися питаннями культури, освіти та безпеки. Виборчу кампанію, як сповістила, вона починає вже у неділю:

"Ми починаємо велику гру. Я знаю, що ми її виграємо. Я виграла у (Ярослава) Качинського у Варшаві, виграю і у Дуди".

Підтримку для кандидатки Громадянської платформи вже пообіцяв її контркандидат у правиборах – мер Познані Яцек Яськовяк:

"Ми всі підтримуємо Малґожату, всі, уся Громадянська платформа, але так, я маю надію, уся опозиція".

Під час конвенції у Варшаві виступив також голова Громадянської платформи Ґжеґож Схетина. Політик пообіцяв, серед іншого, повернення порядку у судочинстві і в службі охорони здоров’я, а також боротьбу зі смогом та змінами клімату.

Експрезидент Європейської ради, експрем’єр Польщі, а нині голова Європейської народної партії Дональд Туск заявив, що не братиме участі у виборах президента Польщі, що відбудуться в 2020 році.

Також відомо, що єдиним кандидатом від табору влади на виборах президента буде чинний очільник польської держави Анджей Дуда.

Нагадаємо, правляча з 2015 року націонал-консервативна партія "Право і справедливість" Ярослава Качиньського отримала найбільше мандатів у Сеймі за результатами парламентських виборів 15 жовтня 2019 року.

Loading...
Loading...
Loading...