live

У 37 містах України одночасно пройшла тиха вечірка в навушниках

Тиха вечірка в навушниках
загрузка...
загрузка...

Гості тихої вечірки "Good Silent Party" у 37 містах одночасно під’єднувалися до ефіру радіо й танцювали в навушниках під мікси сучасної української музики

Метою вечірки було привернути увагу до теми інклюзивності, а її гаслом – "Party for everyone" (вечірка для всіх). Про це повідомляє Читомо.

Всеукраїнська команда організаторів почала формуватися у Старобільську, Луганської області. Там головною локацією заходу стала Луганська обласна універсальна наукова бібліотека, куди приїхали львівське радіо Skovoroda та Сергій Жадан. Інша частина команди – з Києва. Це публічний простір "Оціум 51. Бібліотека на Русанівці", соціально-культурний проєкт "БезМеж" та Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації. У Києві вечірка пройшла у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича, а її гостями стали 350 людей.

На головному бібліотечному просторі вечірки створили комфортні умови для людей з інвалідністю: потужні сабвуфери, навушники з максимальною гучністю та переклад на жестову мову. Окрім того, в бібліотеці М. Максимовича команда музею в темряві "Третя після опівночі" обладнала інтерактивний бокс. Він допомагав відчути, як сприймають світ люди з вадами зору. Учасники торкалися до скульптури мему Ждуна, Пізанської башти та погруддя Тараса Шевченка. І намагалися розпізнати, що це таке. А ще намагалися розшифрувати передбачення шрифтом Брайля.

Маріна Ліферова, перекладачка на жестову мову: "Головне, що люди, які погано чують, відчули себе на рівних з усіма. І найголовніше – не відрізнялися від інших, були рівними з рівними. Музика – це розвиток енергетики, заряд позитиву. Музичні пісні мають сенс, його можна перекласти. Але коли ти передаєш ритм, якісь поштовхи, це так само дає враження, що ти не один, що ти з кимось. Музика має право бути у кожного".

На вечірці складалося враження, що люди танцювали в абсолютній тиші, однак насправді вони чули музику та відчували баси/вібрації. Окрім музики, гості заходу слухали інтерв’ю з Сергієм "Колосом" Мартинюком, фронтменом гурту ФІОЛЕТ, письменником, артдиректором фестивалю "Бандерштат", Олександрою Кольцовою, співачкою, журналістною, учасницею гуртів "Крихітка" та "Крихітка Цахес", Володимиром Шерстюком, бас-гітаристом "Kozak System" та Лізою Будицькою, співачкою.

Сергій "Колос" Мартинюк ділиться враженнями: "Сучасну бібліотеку уявляю собі як своєрідний мультимедійний центр, де окрім власне книгозбірні, є можливість проводити виставки, зустрічі з письменниками, креативні вечірки тощо. Для початку потрібні кращі ремонти, бо молодь має йти на яскраву обгортку. Побільше сучасної літератури, адже у фондах близько 70% радянських видань. В Українських видавництвах скільки хороших перекладів виходить, а сучасної української літератури не відшукаєш. Вона є, але в мізерній кількості. Бібліотека має стати якимось крутим сучасним комплексом, де книжки тільки один з елементів, а ще є купа атракцій".

Володимир Шерстюк, бас-гітарист гурту "Kozak System": "Сходив на локацію вечірки "Третя після опівночі". Незвичні відчуття від того, ЩО ти обмацуєш руками. Але потім приходить усвідомлення, що багато людей саме так бачать світ. У нашому суспільстві тема інклюзії досі не розкрита. Подібні вечірки – ще одна цеглина у стіну толерантності. Такі люди мають такі самі потреби ходити на концерти, виставки, сприймати витвори мистецтва".

Організатори вечірки зазначають, що вони прагнуть запустити процес перетворення бібліотек у всій країні, адже саме бібліотеки трансформуються в інклюзивні артпростори, де можна навчатися, культурно розвиватися, реалізовувати свої проєкти.

Нагадаємо, Український культурний фонд і Міністерство цифрової трансформації планують спільну роботу над створенням електронної бібліотеки.

Loading...
Loading...
Loading...