live

Ціна на газ виросла через недостатній власний видобуток, – Вітренко

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко Фото:УНІАН

Якби був збільшений власний видобуток і підвищений рівень енергоефективності, то ціна на газ знизилася би

Виконавчий директор групи Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко сказав, що ціна на природний газ для населення на умовах положення про накладення спеціальних зобов’язань (ПСО) виросла через недостатній власний видобуток газу.

Про це Вітренко повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Коментуючи підвищення ціни на газ для населення на умовах ПСО на 28,6% до 5 500 гривень/тис. куб. м на січень 2020 року, він зазначив, "якби був збільшений власний видобуток і підвищений рівень енергоефективності, то ціна на газ не зросла, а знизилася б".

За його словами, за умови збільшення власного видобутку газу і підвищення рівня енергоефективності, у 2020 році Україна могла б почати експортувати газ, а не продовжити імпортувати, що сприяла б зниженню ринкової ціни газу.

"Ось так ми і розплачуємося за некомпетенцію і корупцію", – написав Юрій Вітренко.

У коментарях до свого допису у Facebook Вітренко зазначив, що під керівництвом екс-голови правління "Укргазвидобування" Олега Прохоренко і при координації Вітренко компанія стала збільшувати видобуток газу.

"Всього з 2016 по 2018 рік видобуток газу була збільшена на близько 1 млрд куб. м / рік.Чому не збільшили більше? Прохоренко вказував як на зовнішні чинники (проблеми з дозволами), так і на забюрократизовану і несправедливу систему управління в "Нафтогазі". Я зі своєї сторони теж наполягав на трансформації системи управляння в "Нафтогазі", – зазначив Вітренко.

Нагадаємо, раніше Юрій Вітренко заявив, що через облгази Україна надавала приховані субсидії олігархам.

Loading...
Loading...
Loading...