Пік метеорного потоку Гемініди: Де і коли українці можуть спостерігати найяскравіший зорепад року

До 120 метеорів, а, можливо, навіть і більше! Увесь світ в очікуванні унікального астрономічного явища - піку метеорного потоку Гемініди. Ну а ми тим часом, нагадуємо, де і коли його зможуть побачити жителі України

Ілюстративне фото

У ніч з 14 на 15 грудня очікується найяскравіший і найпотужніший зорепад року - пік метеорного потоку Гемініди, період активності якого розпочався з 4-го та триватиме до 17-го грудня включно, повідомляє timeanddate.

Астрономи стверджують, що цьогоріч жителі планети зможуть спостерігати у небі до 120 метеорів на годину, а, можливо, навіть і більше. До слова, бували часи, коли на піку цього зорепаду можна було побачити до 200 метеорів на годину.

Також цікаво, що більшість метеорних дощів народжуються, коли Земля проходить через шлейф пилових частинок, випущених тією чи іншою кометою. Але метеорний потік Гемініди є наслідком проходження нашої планети через слід, який залишає за собою невеликий навколоземний астероїд, відомий як (3200) Фаетон.

Шматочки матерії, які залишає за собою цей метеорит, входять в атмосферу Землі, розганяються до 70 км/c і згорають, залишаючи в нічному небі яскраві сліди білого, жовтого, синього, червоного і навіть зеленого кольорів.

Їх можна побачити в будь-якій точці небосхилу, але найчастіше із Землі здається, що летять вони із сузір'я Близнюків. Звідси й назва метеорного дощу, адже латинською "Близнюки" - Gemini.

Ілюстративне фото

При цьому важливо відзначити, що найкраще Гемініди видно в Північній півкулі Землі, але їх можуть спостерігати і в Південній півкулі. До речі, через різницю в часі жителі окремих країн вже могли їх спостерігати у ніч проти 14 грудня.

Перші ж гемініди в Україні можуть з'явиться в небі вже з 17:00 і надалі їх можна неозброєним оком спостерігати до 08:00 наступного дня. Втім, астрономи заявляють, що найкраще його споглядати близько 2:00.

При цьому варто пам'ятати, що у великих містах шансів розгледіти в усій красі метеорний потік Гемініди, як, втім, і будь-який інший, практично немає – заважає сильне засвічування. Кращий варіант – від'їхати на 30-40 км від населеного пункту.

Також  цьогоріч завадити спостереженням метеорного дощу може повний Місяць, який знаходиться в сузір'я Близнюки всього в декількох градусах на південь від радіанта.

Нагадаємо, Гемініди - це красивий метеорний потік-гігант, що перевершує за кількістю "падаючих зірок" всі інші метеорні потоки, включаючи серпневі Персеїди. Радіант гемінідів розташований поблизу яскравої зірки Кастор. Метеорний потік в сузір'ї Близнюків був відкритий наприкінці XX століття.

Loading...