live
Новини » Світ 56 Читать эту новость на русском

Експрезидента Судану засудили до двох років перебування у реабілітаційному центрі

AP Photo Експрезидент Судану Омар аль-Башир
загрузка...
загрузка...

Він причетний до низки корупційних схем

Суд в Судані засудив колишнього президента Судану Омара аль-Башира до двох років знаходження в реабілітаційному центрі за відмивання грошей, які він називав "пожертвами" від наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Салмана.

Про це повідомляє AP.

Вирок було винесено через рік після того, як суданські протестуючі почали своє повстання проти авторитарного правління аль-Башира.

Згідно суданському законодавства, 75-річний аль-Башир буде відправлений до державного реабілітаційного центру для людей похилого віку, засуджених за злочини.

Перед тим як вирок було зачитано, прихильники Аль-Башира ненадовго перервали розгляд справи, але їх вигнали правоохоронці.

Експрезидент з'явився в клітці обвинуваченого у традиційному білому одязі і тюрбані. Він прибув у білому позашляховику Land Cruiser в умовах суворої безпеки.

На початку цього року колишньому силовику було пред'явлено звинувачення у відмиванні грошей після того, як незабаром після його вигнання в його будинку були конфісковані мільйони доларів США, євро і суданські фунти.

Зазначаєтья, що суботній вердикт може бути оскаржений в суді вищої інстанції.

У серпні аль-Башир повідомив суду, що через свого офіс-менеджера він отримав від наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бен Салмана 25 млн доларів.

Також це перший вирок у серії судових розглядів проти аль-Башира, який до того ж розшукується Міжнародним кримінальним судом за звинуваченням у військових злочинах і геноциді, пов'язаному з конфліктом в Дарфурі в 2000-х роках.

Нагадаємо, 11 квітня, міністр оборони Судану Авад бен Ауф заявив, що за його розпорядженням був арештований президент країни Омар аль-Башир у ході військового перевороту в Судані.

Омара аль-Башира вирішили не видавати міжнародному трибуналу, який звинувачує його у геноциді.

Loading...
Loading...
Loading...