Зеленський перестав бути кумедним, але й серйозним так і не став

Ружинський Віктор
Ружинський Віктор

Політолог

Президент України Володимир Зеленський, Фото з відкритих джерел

Зеленський з пафосом і посмішками шкодує, що в Росії зняли з показу шедевральну "Слугу народу". Називає це великою помилкою тамтешньої влади. І це говорить людина, яка заборонила показ в Україні фільма Олівера Стоуна, заборонила телеміст, намагається закрити неугодні канали й обмежити свободу слова за допомогою медіакодекса. Чи це не лицемірство?

Жарти заходять глядачеві, коли вони легкі й влучні. Коли Володимир Зеленський був актором "Кварталу", його жарти заходили глядачеві. Але після знаменитого ролика "Стадіон так стадіон" Зеленського наче підмінили: тепер він ніби як і президент, а попрощатися з чином коміка ніяк не може. І, як наслідок, виходить щось невиразне, коли президент намагається позиціонувати себе як серйозну людину, яка тримає руку на пульсі подій, але при цьому підсвідомість видає в ньому людину із світу гумору. Але ці жарти вже не заходять, вони натягнуті, вони пісні, вони не туди, а ще вони часом лицемірні.

На зустрічі в "нормандському форматі" Зеленський почувався як не у своїй тарілці. Це було настільки помітно, що цей факт зазначили всі, а російський журналіст Андрій Колесников у межах підсумкового репортажу багато часу приділив психологічному портрету президента Зеленського. Це були неприємні слова, але вони описували всю суть того, що відбувається: Зеленський дуже й дуже сирий, невпевнений у собі, намагається копіювати своїх досвідчених колег, говорить за допомогою шпаргалки тощо.

В Україні все простіше. Зеленський з'являється там, де все добре зрежисовано, де він видаватиметься господарем ситуації (не покидає відчуття, що все це ми спостерігали попередні 5 років, але вже з іншим президентом). Не вірите – перегляньте вчорашнє шоу "Право на владу", де ведуча просто із спідниці вистрибувала, щоб у кожній репліці похвалити Зеленського, зробити йому реверанс, покритикувати опонентів. Все це мало бридкий вигляд, м'яко кажучи. Адже в нас не Білорусь і не Казахстан!

Звичка плазувати перед великими світу цього веде до того, що ці "великі" втрачають землю під ногами і перетворюються на самозакоханих негідників. Петро Порошенко – найяскравіший приклад цього. Найяскравіший.

І ось зараз Зеленський прямує точнісінько тією самою стежкою, яку проклав Порошенко. До найдрібніших деталей. І йдеться не лише про політику, яка не змінилася з часів попереднього президента. Йдеться про поведінку Зеленського, про його промови, про його зовсім невдалі жарти тощо. Що довше Зеленський перебуває в кріслі президента, то більше він нагадує попередника. І то більше він дратує.

Згадайте, яким Зеленський був навесні цього року. Прямим, відкритим, простим, креативним, не соромився визнавати помилки, жив ідеєю змінити країну, домовитися з Росією – почати з чистого аркуша. Саме за це його обрали президентом.

Зеленський нині – це роздратований, невпевнений у собі, розгублений, пафосний, пихатий, до того ж не володіє матчастиною у багатьох питаннях. І якщо стосовно Порошенка дурні жарти про Росію вже сприймалися як даність, то навіщо цьому уподібнюється Зеленський, який нібито хоче налагодити відносини із сусідом, – абсолютно незрозуміло.

Уявіть ситуацію. Студія, де немає допитливих журналістів, а лише ручна голова, що "говорить", навколо сидять друзі з найближчого оточення, а глядачі аплодують за помахом диригента. Якщо не хочете уявляти, увімкніть вчорашній ефір на "плюсах". І ось Зеленський, господар ситуації, герой, який повернувся з битви в Парижі "зі щитом", розповідає своїм підданим, як героїчно він ставив на місце підступного і жахливого Путіна. Хихотіння, посмішки, самовпевненість. І не має значення, що там насправді було в цьому Парижі. Убого.

Але один момент особливо закарбувався в пам'яті. Йдеться про показ серіалу "Слуга народу" в Росії. Якщо ви забули, то канал ТНТ зняв серіал з показу після трьох серій. І ось Зеленського попросили оцінити це. Попросили, очевидно, для чергового самоствердження президента.

"Мені здається, що загалом це велика інформаційна помилка телеканалу, або, скажімо так, влади – тієї частини влади, яка керує інформаційною політикою в Росії. Тому що показати дві серії... Краще було не показувати. Тепер всі люди, які мали можливість подивитися ці дві серії, подивляться це в Youtube", - з посмішками і пафосом заявив Зеленський. При цьому він показово здивувався, що російський телеканал ТНТ взагалі вирішив показувати фільм. Мовляв, ну куди ж цьому Мордору та такий шедевр крутити… Далі – більше! Виявляється, "Слуга народу" – це ядерна зброя України! Ні, це не моя фантазія, Зеленський заявив, що серіал – це "одна зі стратегій", очевидно, тиску на Росію і російську владу!

Дикість, яку, втім, згодували глядачеві на ура, а ведуча ще й єхидно зауважила, що після такого більшість росіян проголосують за Зеленського. "Непогано", - посміхаючись відповів гарант. 

Скажіть, невже після цієї дешевої вистави до Зеленського зможуть серйозно ставитися в тій самій Росії? Чорт забирай, так і у своїй країні це лицемірство витримати важко! Зеленський шкодує, що в Росії зняли з ефіру серіал! Шкодує той, хто взагалі заборонив показувати у своїй країні фільм режисера з Оскаром Олівера Стоуна! Той, хто заборонив трансляцію телемосту між Києвом і Москвою, в якому планувалося включення навіть не політиків, а пересічних громадян! Той, хто підготував медіакодекс, в якому одразу прописали заборонені для журналістів теми для висвітлення! Той, хто закриває неугодні канали, тримає ломаку для тих, хто наважиться не послухатися! Великий демократор!

Чиє б нявчало, а твоє б мовчало, пане Зеленський? Кивати в бік Росії, маючи у себе вдома такі самі проблеми, хіба це не лицемірство? Як там у приказці, нема чого на дзеркало нарікати, коли пика крива.

Це не цирк і не гуморина. Якщо наш президент хоче, щоб його приймали всерйоз і поважали, йому краще забути своє минуле. П'ять років ми хихотіли, тицяли пальцем на Росію, а самі живемо ще гірше. Якщо Зеленський хоче продовжити цей примітивізм ще на п'ять років, що ж, залишилося тільки взяти Порошенка головою ОП або МЗС. Тоді заживемо.

Віктор Ружинський

Оригінал читайте тут.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...