live
Новини » Політика 526 Читать эту новость на русском

Як до шоумена Антіна Мухарського прийшли з обшуками і до чого тут несплата аліментів

Антон Візковський
Антон Візковський
Скріншот з відео

Шоумен, музикант, письменник і телеведучий Антін Мухарський, відомий як Орест Лютий заявив, що в ніч на 13 грудня до нього в квартиру вдерся спецназ з обшуками. Сам Антін проживає в одній з країн Європейського Союзу, а житло на Подолі здає орендарям. Обшук, за словами шоумена, тривав 5 годин.

facebook.com/AntinMykharskyi

Антін Мухарський не повідомляє, що стало причиною обшуку. Деякі користувачі Facebook припускають - все через багаторічну несплату аліментів. 

Згадуємо, чим відомий Мухарський.

Пора валити

Причиною втечі Антіна Мухарського з України стали зобов'язання сплачувати аліменти на власних дітей від колишнього шлюбу зі Сніжаною Єгоровою.

Телеведучий у прощальному пості на своїй сторінці Facebook 14 лютого заявив, що українського націоналіста Ореста Лютого зробили головним злісним аліментщиком країни".

"Це рішення стало абсолютно спонтанним, адже я до останніх хвилин свого перебування в Україні чекав і вірив у те, що мене почують ті чиновники, до яких я звертався особисто і на яких покладено відповідальність за дотримання законності в цій країні. Я писав відкриті листи представнику президента у Верховній Раді Ірині Луценко і міністру юстиції Павлу Петренко, я звертався з офіційними заявами в усі можливі інститути, які займаються дотриманням справедливого судочинства в Україні", – написав Мухарський.

За словами шоумена, Оболонський районний суд не може четвертий рік прийняти рішення за його позовом про аліменти. А прийнятий закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів", який набув чинності 6 лютого 2018 року, який посилює відповідальність за несплату аліментів, змусив діяча естради покинути країну.

Ганебний список

В блозі на сайті "Обозреватель" під назвою "Чому я поїхав?" Мухарський заявив: "У мене немає боргів по аліментах! Для цього достатньо зазирнути в так звані "списки ганьби", вивішені Міністерством юстиції. Але міністр юстиції Павло Петренко в рамках популяризації закону 7277 примножує наклеп і брехню, називаючи мене, за словами моєї колишньої дружини, "злісним боржником і аліментщиком". Цю брехню розповсюджують бульварні ЗМІ, і вона котиться грудкою".

Тільки от у словах Ореста Лютого є деяка нестиковка. У пості від 14 лютого він стверджував, що "за останні три роки сплатив понад 1 млн грн аліментів, але зараз через фіктивні борги він залишається без майна, яке продають на аукціонах".

А ось колишній перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька пояснила, що майно заарештовують і продають на аукціонах тому, що Антін Мухарський не сплатив аліментів на 400 тис. грн.

Що цікаво, про цю суму боргу Мухарський повідомляв на сторінці Facebook влітку минулого року.

"Дійсно, на даний момент у мене залишився борг у 400 000 грн. Але я і його скоро погашу, тому що виставив на аукціон свою легендарну тачанку "Махно", - пише Мухарський.

Варто відзначити, що в Єдиному реєстрі боржників дані по героя нашого матеріалу відсутні досі.

А як усе починалося...

А починалося все з шлюбного контракту. Адже влітку 2017 року музикант повідомив, що вчинив необачно, підписавши шлюбний контракт, згідно з яким повинен був платити щомісяця аліменти в розмірі трьох тисяч доларів з подальшою можливістю переглянути цю суму у разі зміни матеріального стану.

Також він додав, що умови контракту не можуть бути переглянуті ось вже третій рік.

Якщо ми звернемося до Єдиного реєстру судових рішень, то побачимо, що в постанові Оболонського районного суду міста Києва від 15 червня 2015 року зазначено, що відповідно до розміру аліментів, закріпленому в шлюбному контракті, Мухарський зобов'язаний виплачувати 8100 грн на кожну дитину. Помноживши це число на три (оскільки троє дітей), ми отримуємо 24 300 грн, що, враховуючи нинішній курс долара, становить менше 1000 доларів.

Сума, еквівалентна 3000 доларам на момент підписання контракту, нині "знецінилася" з урахуванням інфляції, тому телеведучий залишився у виграші. І розділити її необхідно на трьох дітей, що залишилися після шлюбу: Андрія (2006 р.), Івана (2012 р.) і дочку Аріну (2010 р.).

Але навіть такі "поступки" не сподобалися телеведучому. І він пішов на радикальні дії.

11 грудня 2017 року Антін Мухарський влаштував незвичайний перфоманс в Оболонському районному суді. Він роздягнувся догола, повісив труси на двері будівлі суду і пішов "у чому мати народила" на засідання з розгляду позову про призначення суми аліментів і побачення з дітьми.

Так він хотів продемонструвати, що суд "роздягає його догола". Однак план виявився не надто вдалим.

В сухому залишку

Телеведучому слід усвідомлювати наслідки своїх дій, підписуючи шлюбний контракт. Люди, які взяли кредити до 2014 року, теж бажають їх реструктуризації, але такі фінансові маніпуляції завдадуть шкоди банківській системі.

Кожна доросла людина має самостійно оцінювати ризики і намагатися дивитися вдалину. Можна, звичайно, відправитися за кордон і вимагати політичного притулку. Тільки його ніхто не надасть людині, який ховається від сплати аліментів. У Європейському Союзі це вважається серйозним правопорушенням.

Антон Визковзкий

 
Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...