live
Новини » Події 961 Читать эту новость на русском

Суд у справі Шеремета: Захист стверджує, що має докази, які спростовують причетність Дугарь до вбивства

Facebook
загрузка...
загрузка...

Яна Дугарь виїхала з країни 16 червня і повернулась 13 липня

Адвокат Микола Ореховський під час засідання Печерського районного суду щодо обрання запобіжного заходу підозрюваній у вбивстві Павла Шеремета Яні Дугарь заявив, що у сторони захисту є докази, які спростовують  причетність Яни до справи про вбивство Шеремета.

Трансляцію вів телеканал ZIK.

"Хочу звернути увагу на експертизу, яка проводилась 21 листопада поточного року. Це комплексна судово-психологічна та портерна експертиза. На ній зафіксована молода жінка. Я підозрюю, що сторона обвинувачення цим хоче підтвердити причетність Яни Дугарь до стеження, до вчинення цього злочину. Порівнювались відео з камер, які зібрала сторона обвинувачення. Відео зафіксоване 18 липня 2016 року і 15 липня цього ж року. Інший відеозапис, із яким порівнюють і співставляють особу, був зафіксований вже 11 липня 2019 року… Порівнявши обличчя особи, яка була зафіксована в липні 2016 року і 2019 року, експерти роблять висновок, що ці ознаки належать тій самій особі. Наскільки розумію, це єдиний доказ, яким чином можна до цієї справи притягнути Яну Дугарь",– зауважив Микола Ореховський.

Водночас, він заявив, що суду були надані документи, які підтверджують, що у той момент, коли було зафіксовано на відео дану особу, Яна Дугарь була за кордоном.

"Ми суду надали копії документів і підтверджуємо, що Яна була по 13 липня за кордоном і тільки 13 липня 2019 року вона прибула в Україну. Є паспорт та всі відмітки. Це підтверджують квитки на авіапереїзд. Підтверджують, що вона виїхала з країни 16 червня і повернулась 13 липня. Вона була на території Румунії, вона була на території Італії. У той момент, коли було зроблене зображення, яке досліджували експерти, підставили і будуть стверджувати, що воно належить Яні, воно спростовує повністю",– заявив у суді адвокат Ореховський.

Нагадаємо, напередодні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у соціальних мережах написав, що Національна поліція оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

Також стало відомо, що слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета підозрює щонайменше п’ятьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

Під час брифінгу заступник голови Національної поліції України Євген Коваль назвав основну версію вчинення вбивства журналіста Павла Шеремета - дестабілізація соціально-політичної ситуації у державі шляхом вбивства відомої особи.

Речник Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко заявив, що наразі вручено підозри трьом із п’ятьох осіб.

Loading...
Loading...
Loading...