Разумков підписав закон про оренду державного та комунального майна

Спікер ВР Дмитро Разумков

Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Закон направлено на підпис президенту

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон №1055 "Про оренду державного та комунального майна". Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою, передача в оренду державного та комунального майна згідно з проектом Закону замість застарілої процедури проведення конкурсу буде здійснюватися шляхом продажу права оренди на майно державної та комунальної власності на електронному аукціоні у електронній торговій системі.

Проектом закону передбачається утворення двох Переліків - "Перелік першого типу" (Перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні) або "Перелік другого типу" (Перелік об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону);

Законопроектом визначено ключові етапи процедури передачі в оренду державного та комунального майна, що забезпечуватимуть прозорість, конкурентність та максимальну економічну віддачу державі та місцевим органам влади від надання свого майна в оренду, такі як:

  • прийняття рішення щодо можливості передачі майна в оренду;
  • внесення інформації про потенційний об'єкт оренди до електронної торгової системи;
  • прийняття рішення про включення потенційного об'єкта оренди до  одного із Переліків;
  • опублікування інформації про потенційний об'єкт оренди, відносно якого прийнято рішення про включення до одного з Переліків, в електронній торговій системі;
  • розміщення в електронній торговій системі оголошення про передачу майна в оренду;
  • проведення аукціону на право оренди майна або передача об'єкта в оренду без проведення аукціону, укладання та публікація в електронній торговій системі договору оренди.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 6 вересня. Парламент ухвалив його в цілому 3 жовтня. За це проголосували 263 народних депутати.

Loading...