live
Новини » Політика 433 Читать эту новость на русском

Парламентська асамблея НАТО в Україні: Навіщо Альянс приїде до Києва навесні

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел У Києві чекають на делегацію НАТО у травні наступного року
загрузка...
загрузка...

Україна домовилася про проведення Асамблеї НАТО у Києві, що відбудеться через півроку

У четвер Верховна Рада України ухвалила проведення у Києві весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО. Що це значить безпосередньо для нашої держави і які питання будуть підняті на прийдешній асамблеї НАТО, розповідаємо далі.

Україна і майбутня ПА НАТО

На позачерговому засіданні Верховної Ради 12 грудня за проведення парламентської асамблеї НАТО проголосували 322 народних депутати. Таким чином, постанову № 2417 про проведення весняної сесії Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору в Україні було ухвалено в цілому.

Відповідно до документу, найближчим часом в Україні має бути утворений Організаційний комітет з підготовки і проведення весняної сесії Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору. Цей комітет в свою чергу зобов’язаний розробити план заходів, котрі будуть втілені вже навесні наступного року під час візиту представників Альянсу.

Згідно з постановою, головою Організаційного комітету з підготовки і проведення весняної сесії ПА Організації Північноатлантичного договору буде Голова Верховної Ради України, його заступниками – віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, голова Комітету ВРУ з питань інтеграції України з ЄС, голова Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Також до складу Оргкомітету увійдуть народні депутати, керівник Апарату ВРУ, перші заступники міністрів внутрішніх справ, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, інфраструктури, фінансів, закордонних справ, оборони, заступники голови КМДА, голів Державної митної і прикордонної служб, голови Держкомітету телебачення і радіомовлення, начальника Управління держохорони та голови Служби безпеки України.

Примітно, що вказана постанова щодо проведення ПА НАТО у Києві вже була прийнята народними депутатами України восьмого скликання. Проте зараз її переголосовували повторно з огляду на нещодавню зміну назв міністерств і парламентських комітетів.

Проведення сесії Парламентської асамблеї НАТО у Києві має на меті підвищити авторитет України серед євроатлантичних держав як претендента на вступ до альянсу.

В рамках сесії ПА НАТО у Києві 22-25 травня 2020 року будуть присутні близько 600 іноземних гостей. Також буде проведено кільканадцять заходів, як-от: пленарні засідання, засідання комітетів, протокольні заходи, ознайомчі візити.

До того ж Верховна Рада України закликає Парламентську асамблею НАТО у травні розглянути питання звернення до глав держав та урядів НАТО стосовно надання Україні Плану дій щодо членства у Північноатлантичному альянсі.

Також не виключено, що в рамках майбутньої асамблеї НАТО відбудеться спеціальна конференція "Жінки, мир та безпека" за участі спеціальної представниці Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки Клер Хатчінсон.

Насправді це не буде першим тісним контактом України з НАТО. Цьогоріч 30-31 жовтня в Україну уже приїжджала з офіційним візитом Північноатлантична рада НАТО (представники кожної з 29-ти держав-членів) на чолі з Генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом.

Цей візит НАТО до України був своєрідною перевіркою – що відбувається у країні, які настрої у парламенту, як виглядає нова українська влада. Також НАТО не пропустило нагоди нагадати Україні і світові вкотре свою позицію по Криму та Донбасу. У своєму виступі у Верховній Раді Єнс Столтенберг підтримав євроатлантичні прагнення України. Також він зазначив, що анексією Криму Росія нанесла удар по Україні та порушила мир і стабільність у всій Європі.

Генеральний секретар підкреслив, що НАТО підтримує обмін полоненими та зусилля у "нормандському форматі", які загалом можуть привести до виконання Мінських угод.

До того ж Столтенберг нагадав, що Україна останнім часом отримує від НАТО Комплексний пакет допомоги в оновленні кібербезпеки, реалізації реформ та доведенні до стандартів Альянсу системи командування.

Саме тому не виключено, що навесні НАТО приїде, аби зафіксувати, що змінилося в Україні за цей час, і чи достатньо кваліфіковано, якісно та швидко українська влада здатна втілювати в життя реформи і чи правильно вона слідує "дорожній карті" у відносинах з Альянсом.

Нове у відносинах України з НАТО

12 грудня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі Україна та Північноатлантичний альянс підписали оновлену редакцію Дорожньої карти оборонно-технічного співробітництва з НАТО. Від України документ підписувала делегація на чолі з заступником секретаря РНБО Сергієм Демедюком. Від НАТО – помічник генерального секретаря з оборонних інвестицій та директор департаменту оборонних інвестицій міжнародного секретаріату Каміль Гранд.

На 28-му засіданні спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва було визначено вектори співпраці на 2020 рік.

Зокрема, співпраця здійснюватиметься в рамках програм Агенції НАТО з підтримки та постачання, Агенції НАТО зі зв'язку та інформації та груп Конференції національних директорів з озброєння.

Повноваження Парламентської асамблеї НАТО

Створена у 1955 році, Парламентська асамблея НАТО є міжпарламентською організацією держав-членів НАТО. Спершу вона була своєрідним майданчиком для обговорення між країнами-членами Альянсу безпекових питань. З 1966 року штаб-квартира Асамблеї розташовується у Брюсселі.

Генасамблея НАТО збирається двічі на рік задля розповсюдження принципів демократичного контролю над збройними силами у країнах, що не входять до складу НАТО шляхом укладання угод.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...