live
Новини » Політика 107 Читать эту новость на русском

Опубліковано закон про демонополізацію виробництва спирту

ukrspirt.com
загрузка...
загрузка...

Документ набуває чинності наступного дня після його опублікування та вводиться в дію з 1 липня 2020 року

У парламентському виданні "Голос України" опубліковано закон "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового". Про це йдеться у випуску видання від 13 грудня.

Документом вносяться зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального". Відтак на виробництво спирту чекають такі зміни:

  • скасування державної монополії на виробництво спирту починаючи з 1 січня 2020 року;
  • надання можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії;
  • повна лібералізація експорту спирту з України.

Автори законопроєкту зазначили, що для захисту вітчизняного товаровиробника проєктом Закону передбачено, що імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати лише уповноважені Кабінетом Міністрів України державні підприємства.

Нагадаємо, законопроєкт про демонополізацію спиртової галузі був зареєстрований у Верховній Раді 23 жовтня. Парламент кількістю 294 нардепів ухвалив закон в цілому 3 грудня. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 11 грудня.

Loading...
Loading...
Loading...