live

Найважливіший ресурс Середземномор'я - це не нафта і навіть не газ

Yeni Akit
Yeni Akit

Ісламістська і консервативна щоденна газета, публікується в Туреччині

З відкритих джерел Шматки газогідратів в мулистих опадах в керні трубки, наповненої газогідратами. Поруч горить газогідрат з керна геологічної трубки

Туреччина уклала важливу угоду з Лівією і взяла у свої руки контроль над геологорозвідкою в регіоні, накликавши на себе гнів європейських країн на чолі з Грецією. Що шукають турки?

Про це пише Yeni Akit.

Туреччина продовжує розвідку природного газу і нафти в Середземному морі, незважаючи на всі перешкоди з боку інших країн. А експерт Абдулла Агар (Abdullah Ağar) вважає, що головне, про що треба вести мову, — це газогідрати Середземного моря.

У той час як турецькі бурові судна продовжують пошукові роботи в Середземному морі, Туреччина уклала найважливішу угоду з Лівією. З підписанням цієї угоди Туреччина взяла в свої руки контроль над геологорозвідкою в регіоні і накликала на себе гнів європейських країн на чолі з Грецією.

Що є в Середземному морі?

Спеціаліст зі стратегії Абдулла Агар у своєму сьогоднішньому твіті звернув увагу на іншу сторону проблеми. Туреччина, як відомо, шукає природний газ і нафту, але, виявляється, головне питання — газогідрати Середземного моря.

Агар навів такі відомості: "Справа не тільки в 3,5 трильйона кубометрів природного газу і двох мільярдах барелів нафти, які, як передбачається, знаходяться в Східному Середземномор'ї. Навіть ці запаси оцінюються приблизно у трильйон доларів. Головне в Східному Середземномор'ї — газогідрати. Одна одиниця газогідрату дорівнює 30 одиницям природного газу. Тепер уявіть масштаби боротьби за гроші. Газогідрат в морі — те ж саме, що сланцевий газ на суші".

Що таке газогідрати?

Газогідрати — це кристалічні тверді речовини, які складаються з легких природних газів, таких як метан, етан і пропан, укладених в структуру молекул води, і утворюються переважно на морському дні і певних ділянках суші.

У першій чверті XVIII століття газогідрати було випадково відкрито в лабораторних умовах. А те, що газові гідрати можуть мимоволі утворюватися в природі, стало зрозуміло, коли їх було виявлено в зоні вічної мерзлоти в районі Мессояхи в Росії в 1960-і роки.

Джерело енергії найближчого майбутнього

Відомо, що газогідрати також можуть утворюватися в морських відкладах. Проведені за останні 30 років дослідження показали, що один кубометр газогідрату може містити 164 кубометра природного газу. Тільки уявіть: в 164 рази більше свого початкового об'єму. В силу цієї особливості, газові гідрати вважаються джерелом енергії найближчого майбутнього.

Може задовольнити 100-річну потребу в природному газі

Перші дослідження, пов'язані з комерційним використанням газогідратів, було розпочато в 1982 році в США. Американські вчені стверджують, що за допомогою газогідратних ресурсів на хребті Блейк на дні Атлантичного океану недалеко від південно-західного узбережжя США, може бути задоволена 100-річна потреба в природному газі.

Китай почав видобуток

Деякий час тому Китай вперше почав отримувати природний газ з відкладень газогідратів в районі Шеньху в Південно-Китайському морі. Таким чином Китай зміг отримати доступ до запасів газогідратів, виявлених на глибині 1277 метрів, на 203 метри нижче морського дна, і увійти в число перших країн світу, що здатні на постійній основі видобувати природний газ із газових гідратів.

Яке положення Туреччини?

У нашій країні на початку 2000-х років в рамках проекту Ради з науково-технічних досліджень Туреччини (TÜBITAK) вперше стали вивчатися утворення газогідратів у Чорному морі. Інститут морських наук і технологій ізмірського Університету Дев'ятого вересня спільно з "Сеіслаб" (Seislab), лабораторією сейсмології того ж університету, підтримує ці роботи, які протягом останніх 12 років ведуться під керівництвом професора, доктора Гюная Чіфтчі (Günay Çiftçi) з використанням науково-дослідного судна під назвою "Коджа Пірі-реіс" (Koca Pirireis), а також здійснює діяльність зі збору й аналізу інформації.

Перш за все Чорне, а також Середземне та Мармурове моря володіють великим газогідратним потенціалом. У майбутньому ці запаси можуть вирішити нашу проблему залежності від імпорту енергоресурсів.

За матеріалами: ІноЗМІ

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...