На розгляд законопроєкту про ринок землі Раді потрібно буде три місяці, – Шуфрич

Нестор Шуфрич. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Сьогодні, 13 грудня, на засіданні комітету Верховної Ради з питань аграрної політики не голосувалась жодна правка щодо законопроєкту про ринок землі

Для того, щоб розглянути усі правки, подані до законопроєкту про ринок землі, аграрному комітету потрібно буде близько ста годин, а Верховній Раді – понад три місяці. Технічно неможливо, щоб парламентське голосування щодо цього провели наступного тижня.

Про це у кулуарах розповів народний депутат України від партії "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Він наголосив: те, що сьогодні на засіданні аграрного комітету не розглядали поправок до законопроєкту про ринок землі – перемога всієї опозиції.

"Це загальна перемога усіх, кого обурило намагання проштовхнути закон про землю. Як наслідок сьогодні не голосувалась жодна поправка. Це було головною вимогою усіх опозиційних фракцій", – заявив Шуфрич.

Окрім того він розповів: зараз очікують на графік роботи аграрного комітету щодо розгляду правок, які подали понад чотири тисячі.

"Я підрахував: для того, щоб комітет їх пройшов у посиленому режимі буде потрібно близько ста годин – якщо дотримуватись усіх формальностей і вимог регламенту. Також потрібно буде понад три місяці на розгляд цього питання у Верховній Раді", – зазначив нардеп.

За його словами, щодо законопроєкту є безліч важливих питань, вирішення яких потребує консенсусу.

"Врешті решт, сьогодні була дискусія – дуже ділова, я б навіть сказав конструктивна. Вже з 210 тисяч гектарів в одні руки ми наблизились до об’єму, як я бачу, близько 2 тисяч гектарів. Ми наполягаємо на дещо інших параметрах, однак це питання дискусії. Якщо визначимо терміни мораторію – я вважаю це має бути не менш як 24 місяці – якщо визначимо принцип концентрації землі в межах цих тисячі і двох тисяч гектарів – хоча я вважаю, що має бути менше – відразу зникне інтерес до агресивної політики і вилучення землі у землевласників. Також ми відріжемо усі спекуляції за участю транснаціональних корпорацій", –  вважає Шуфрич.

Тож Шуфрич підкреслив: навіть не уявляє, щоб законопроєкт про ринок землі внесли в Раду наступного тижня. Мовляв, це технічно неможливо.

Нагадаємо, 12 грудня, засідання аграрного комітету перенесли на сьогоднішній ранок.

Народний депутат від фракції "Опозиційної платформи – За життя" заявляв, що сьогоднішнє та вчорашнє засідання аграрного комітету не законні.

Як повідомлялось, 11 грудня, на засіданні комітету Верховної Ради з питань аграрної політики сталась бійка через перенесення розгляду законопроєкту про ринок землі. Постраждав член фракції "Слуга народу", ветеран АТО Андрій Богданець.

У самій фракції інцидент назвали провокацією та звернулись до правоохоронців з вимогою розслідувати бійку на засіданні аграрного комітету.

Loading...