live

Мітингувальники вимагають від САП відновити кримінальне провадження проти експрокурора Кулика

UAportal Активісти вимагають розслідувати незаконні дії прокурора Костянтина Кулика
загрузка...
загрузка...

Під Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою – плакати і гасла. Мітингувальники вимагають від САП поновити кримінальне провадження проти одіозного експрокурора Генпрокуратури Костянтина Кулика. Про це йдеться у сюжеті телеканалу "112 Україна".

Нагадаємо, він був першим високопоставленим чиновником, проти якого відкрили кримінальне провадження за незаконне збагачення. Розслідування зупинили, оскільки цю статтю декриміналізували. І ось після повернення їй статусу кримінального злочину громадськість нагадує антикорупційним органам, що справу Кулика необхідно довести до кінця.

"Ми вважаємо, що є всі підстави і нові епізоди в цій справі, щоб цю справу відновити і продовжити. Я нагадаю, що кілька днів тому ми подавали звернення до НАЗК і НАБУ щодо перевірки декларацій цього прокурора. Експрокурора", - зазначив голова ГО "Міжнародний Антикримінальний альянс" Богдан Воронцов.

Активісти запевняють, що вже не раз перевіряли цей факт: Костянтин Кулик в деклараціях вказував не все своє майно. І це, зазначають активісти, декларації з 2016 по 2019 рік, коли проти Кулика ВЖЕ відкрили кримінальне провадження щодо незаконного збагачення.

"Один з епізодів – це скандальна надбудова в історичній точці міста, це в ЖК "Дипломат Хол". Він собі надбудував цілий поверх незаконно. В ДАБІ при КМДА у нас вже було кілька зустрічей з представниками цієї комісії, нам підтвердили, що ніяких документів на надбудову немає", - стверджує Воронцов.

Нацполіція порушила кримінальну справу стосовно об'єкта, однак за час розслідування Кулик дивним чином встиг узаконити частину надбудови.

"Цікаво, що це зробив приватний нотаріус Метелиця Олександр Олександрович. Підставою для цього стала довідка приватної компанії ТОВ БТІ "ЕВРОФАСБ", якщо я не помиляюся, і експерт Ткачук Павло Валерійович, який, відповідно, видав цю довідку", - говорить народний депутат Олена Мошенець.

Приватний нотаріус, приватна компанія і сумнівні дозволи на реєстрацію – це викликає чимало питань щодо об'єктивності проведених експертиз. До того ж приватний нотаріус Метелиця вже не вперше реєструє незаконне майно, розповідає Олена Мошенець. Зокрема, в Єдиному держреєстрі судових рішень є інформація про відчуження Метелицей земельної ділянки площею півтора гектара на підставі підроблених документів. А на підставі наказу Мін'юсту через численні скарги фізичних і юридичних осіб був призначений моніторинг реєстраційних дій Метелиці в Держреєстрі нерухомого майна. Тоді приватного нотаріуса звинувачували у маніпуляціях з реєстром та дії, які завдали шкоди майну київської територіальної громади.

"Є інформація, що це не перша справа пана Метелиці Олександра Олександровича, приватного нотаріуса, коли до нього є певні претензії. Мені передали інформацію з ЄДР досудових рішень щодо незаконної реєстрації цим нотаріусом інших об'єктів нерухомості, земельної ділянки. Думаю, що ми вивчимо це більш детально", - додала народний депутат.

Завдяки позиції активістів і народних депутатів, які написали колективне звернення до Руслана Ряброшапки, в листопаді Кулика звільнили з Генпрокуратури. Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що його лобіюють на посаду в СБУ. Беручи до уваги скандальне минуле Кулика та можливі корупційні злочини, громадськість висловлює думку, що ця людина взагалі не має займати будь-які важливі державні посади в Україні.

Loading...
Loading...
Loading...