live
Новини » Політика 770 Читать эту новость на русском

Франція хоче бачити Україну мостом, а не стіною між ЄС і Росією

Олег Волошин
Олег Волошин
З відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Французькі сенатори стримано оцінювали підсумки нормандського саміту, але пишалися роллю Франції у встановленні діалогу між Володимиром Зелінським і Владимиров Путіним.

Про це пише Олег Волошин на своїй сторінці в Facebook.

Якби в Україні були такі профспілки, як у Франції, жоден міністр або депутат не зважився б скасовувати виплати по догляду за дітьми, скорочувати допомогу або впроваджувати ультраліберальний трудовий кодекс. Протестувальники проти пенсійної реформи просто паралізували Париж. Найпростіше ходити пішки, оскільки поїздка на таксі замість звичайних 10-15 хвилин займає годину і більше, через те, що не працює громадський транспорт.

В таких умовах дивно, що французьким політикам взагалі є діло до України. Але, як показав досвід зустрічей з чотирма членами Сенату Франції від різних політичних сил, інтерес цей досить високий. Париж хоче грати більш активну роль на Сході континенту і бачить своєю метою реалізацію мрії де Голля про "Європу від Лісабона до Владивостока". До речі, вихід Британії з ЄС у цьому сенсі вони вважають цілком логічним, оскільки англосаксонський світ цього проекту чужий.

У бесідах французькі сенатори досить стримано оцінювали підсумки саміту в Нормандському форматі, але вкрай пишалися роллю Франції у встановленні діалогу між Зелінським і Путіним. Примітно, що ціла низка моїх співрозмовників витоки проблеми бачили не в подіях на Донбасі, не в Кримі і навіть не Майдані, а в самій спробі знехтувати діалогом з Росією при обговоренні з Києвом Угоди про асоціацію. Вони резонно згадували, що США відкрито протидіють навіть спробами китайської компанії Huawei розгорнути в ЄС мережу 5G, що вже говорити про можливу реакцію на ідею створення стратегічного союзу між Євросоюзом і КНР.

Тому в Парижі швидше готові використовувати нормандський формат (доповнюючи його парламентськими, неурядовими та економічними вимірами) для нормалізації відносин між Сходом і Заходом континенту. У цьому вони бачать довгострокову стратегію і готові все активніше підтримувати тих, хто бачить Україну мостом, а не стіною між ЄС і Росією.

Олег Волошин

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...