live

Археологи виявили рідкісну статую Рамзеса II у Єгипті

Урядовий кур'єр Статуя Рамзеса II.
загрузка...
загрузка...

Статую фараона знайшли на приватній території

Єгипетські археологи виявили верхню частину статуї фараона Рамзеса ІІ в районі Міт Рахіна в Гізі неподалік від храму давньоєгипетського бога Птаха.

Про це повідомляє Урядовий кур’єр.

"Виявлена верхня частина рідкісної статуї Рамзеса ІІ з рожевого граніту у вигляді "Ка", який символізує силу, життєздатність і приховану душу", – розповів генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі. За його словами, раніше вже знаходили подібну статую одного з фараонів III династії, але вона була зроблена з дерева.

Висота знайденого фрагмента статуї становить 105 сантиметрів, ширина – 55 сантиметрів. Над головою зображений символ "Ка" у вигляді піднятих рук, який може символізувати силу і життєздатність.

Статую фараона вдалося знайти на приватній території, господар якої таємно проводив розкопки, але був затриманий туристичною поліцією на початку грудня. Знахідку відправили в місцевий музей під відкритим небом, де її відреставрують.

Вважається, що фараон Рамзес ІІ, що правив приблизно в 1279-1213 роках до нашої ери, зробив Єгипет великою могутньою державою завдяки своїм перемогам, завоюванням, освоєнням нових територій, успіхам у будівництві і іригації.

До речі, мумія Рамзеса ІІ входить до десятки найстрашніших мумій світу.

Нагадаємо, археологи знайшли давньоєгипетські артефакти, створені між 1300 і 100 роками до нашої ери.

Loading...
Loading...
Loading...